Борсуки на Хортиці: Тварин двоє, вони могли дістатися острову мостом чи вплав, - фахівці

Перше документальне підтвердження тому, що на Хортиці мешкають борсуки, стало запорізькою сенсацією
 

Припущення щодо появи на Хортиці борсуків висловив науковий співробітник національного заповідника "Хортиця" Михайло Муленко, передає Depo.Запоріжжя.

Фахівець припускає, що борсуки могли дістатися Хортиці вночі мостом, адже в цей час рух на ньому не надто потужний, а також переплисти Дніпро. Утім, цілком вірогідно й те, що борсуки давно мешкають на заповідному запорізькому острові, просто донедавна їх ніхто не бачив.

"Вночі рух транспорту дуже слабкий, і вони могли перейти через міст. Також вони могли приплисти через Дніпро, я думаю, це для них не така вже велика перепона для міграції. Найбільш ймовірно, вони могли бути на Хортиці, але їх ніхто не бачив", - прокоментував Муленко.

Те, що борсук на острові не один, а, скоріше за все, з подружкою, повідомив автор зоологічної сенсації – фотограф Юрій Батаєв. Коли Юрій побачив та почав знімати хортицького борсука, той за деякий час спробував сховатися у свою нору, але звідти вискочив ще один та погнав першого. "Борсук зрозумів, що напевно щось не так і вирішив сховатися у нору, а його туди щось не пускає. Схоже, що подружка його. Вона звідти вискочила, вигнала його, я зрозумів, що їх двоє", - розповів Батаєв.

За свідченнями науковців, востаннє присутність борсуків на Хортиці була офіційно задокументована у 1970-х роках, тобто майже півсторіччя тому.

Раніше повідомлялося, що на заповідному запорізькому острові вперше зафіксували борсука – доволі рідкісну для запорізького степу тварину. Автором зоологічної сенсації став запоріжець Юрій Батаєв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя