UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Богослов розповів, як запорожці пручалися московським попам і хотіли автономну козацьку єпархію

Запорозькі козаки воліли лишатися під Константинопольським патріархатом, його священики діяли на Січі

Про це в інтерв'ю виданню "Главком " розповів відомий православний богослов та ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельміський Іов (Геча), передає Depo.Запоріжжя.

Богослов зазначив, що після приєднання в середині XVII сторіччя Лівобережної частини України до складу Московської держави та передачі Вселенським патріархом частини Київської церкви під тимчасову опіку патріархові московському, українська паства цьому не зраділа.

"Українські православні парафії на Лівобережжі, не бажаючи визнавати владу Московського патріархату, запрошували до себе служити священиків, рукоположених в юрисдикції Вселенського патріархату на правобережній України чи в Молдо-Валахії", - розповів архієпископ.

Наприклад, отримавши у 1724 році від ієрархів Вселенського патріархату сан єпископа Чигиринського, архімандрит Єпіфаній служив в межах вольностей Війська Запорозького. А протягом 1759 року на Запорозькій Січі діяв як самостійний архієрей поставлений Вселенським патріархом Кирилом V, єпископ Мелетинський Анатолій (Мелесь). За підтримки запорозького козацтва та без дозволу російського Синоду він цілий рік очолював запорозькі церкви і поминав Вселенських патріархів.

"На думку багатьох дослідників, єп. Анатолій (Мелесь) намагався створити на Запоріжжі окрему автономну козацьку єпархію під омофором Вселенського патріархату", - зазначив архієпископ Тельміський.

Цих панотців московська церква всіляко переслідувала.

Загалом, архієпископ Тельміський Іов наголосив, що територія України ніколи не була канонічною територією будь-якої іншої помісної православної церкви, окрім Вселенського патріархату.

"Київська митрополія канонічно й історично, з моменту свого створення за часів перших київських християнських князів Аскольда, Ольги і Володимира і далі більше 700 років, була митрополією у складі Вселенського Патріархату", - зазначив богослов.

Нагадаємо, Патріарх Київський Філарет переконаний, що вже на жовтневому синоді буде прийнято рішення про надання Томосу Православній церкві в Україні.

Фото: Архієпископ Тельміський Іов та Вселенський патріарх Варфоломій, "Главком"

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme