Безлюддя, лагідне море і тиша: Чи варто їхати до запорізьких курортів в оксамитовий сезон

Пустинні пляжі, помірні ціни та сприятлива погода приваблюють туристів до морського узбережжя в оксамитовий сезон вже не перше сторіччя

Звідки назва?

Назва "оксамитовий сезон" з'явилася у XIX столітті. Тоді лікарі звернули увагу на те, що відпочинок на березі Чорного моря на початку осені добре впливає на загальний стан здоров'я. Їхати в Крим медики радили людям з хворим серцем, тим, хто має проблеми з нервовою системою, алергікам, а також людям похилого віку та людям із дуже світлою шкірою.

Прислухаючись до порад лікарів, до моря почали їздити аристократи. Шляхетні дами проводили дні на пляжах під лагідним осіннім сонцем, а ввечері дефілювали вулицями кримських курортів, вбравшись у вечірні оксамитові сукні. Звідси і пішла назва сезону.

Що з погодою?

Вираз "оксамитовий сезон" розповсюдився далеко за межі Криму і продовжує жити і зараз, хоча сучасні дами давно вже не носять оксамитових суконь.

На курортах Запорізької області оксамитовий сезон триває з кінця серпня до двадцятих чисел вересня. В цей період спадає виснажлива спека, але погода ще досить тепла, в тому числі і вночі. В Приморську, Кирилівці та Бердянську температура повітря вдень зазвичай тримається на позначці +22-26°C, вночі знижується до +16-19°C. Вода у морі теж тепла, її температура коливається в межах +20-23°C. А вже, починаючи з третьої декади вересня погода на запорізьких курортах різко погіршується: температура води в морі стрімко знижується, починається сезон вітрів.

Коли і куди їхати?

Не варто надовго відкладати осінню поїздку на море, адже оксамитовий сезон на Запоріжжі доволі короткий. Краще за все відправлятися до узбережжя відразу після закінчення святкування Дня Незалежності. 25-26 серпня з моря масово їдуть родини з дітьми шкільного віку, студенти та всі ті, хто приїхав провести довгі вихідні з нагоди державного свята.

Оскільки туристичний потік різко скорочується, знижуються і ціни на курортах. Проживання на базах відпочинку і в приватних будинках, які продовжують приймати туристів, у вересні майже вдвічі дешевше, ніж улітку. Тож ті номери класу "люкс", що були "золотими" в розпал сезону, стають доступними для всіх.

Варто лише враховувати той факт, що у Кирилівці більшість кафе, нічних клубів та магазинів із закінченням основного туристичного сезону миттєво завершують свою роботу. Тому за розвагами в оксамитовий сезон їхати точно не варто. Проте у Бердянську восени розважальні заклади працюють майже, як влітку.

На що звернути увагу?

В першу чергу треба врахувати, що із закінченням літнього сезону скорочується і кількість автобусних рейсів. Тому, якщо подорожувати не на власному авто, варто заздалегідь з'ясувати розклад маршруток.

Також є сенс завчасно домовитися з базою відпочинку, а не сподіватися знайти житло по приїзду. Адже може виявитися, що база, на якій ви сподівалися провести відпустку, вже не працює через відсутність попиту чи навпаки вже зайнята іншими туристами.

Продукти харчування, ліки та предмети першої необхідності в оксамитовий сезон краще брати з собою, бо в Кирилівці все це можна не знайти. А ось в Бердянську магазини, супермаркети та аптеки працюють круглий рік у звичайному міському режимі.

Під час складання валізи враховувати треба і той факт, що погода у вересні досить мінлива. Теплий сонячний день може змінити холодний вечір. Дощі та вітри теж не рідкість в цю пору року.

Чи варто їхати?

Якщо їхати на море, щоб насолодитися тишею та безлюддям, помилуватися спокійним морем та подихати свіжим повітрям, то відпочинок на запорізьких курортах в оксамитовий сезон – ідеальний варіант. Ще тепле море, помірні ціни, комфортна температура повітря та невелика кількість туристів гарантують якісний відпочинок вдалині від міського шуму та суєти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Мітки: #море