"Зайва ковдра" та "бракує сорочечки": Як запорізькі мами оцінили "бебі-бокс"

Маленькі українці, що з'являться на світ, починаючи від сьогодні, 1 вересня, отримають від держави подарунок вартістю 5000 грн – пакунок малюка або "бебі-бокс"

"Зайва ковдра" та "бракує сорочечки": Як…

У травні стало відомо про ініціативу Уряду забезпечувати породілей приданим для малюка – набором найнеобхідніших речей на перші тижні та місяці життя дитини. Це не українське ноу-хау. Подібні коробки з дитячими речами вручають молодим батькам у багатьох країнах світу. Першопрохідцями стали фіни, у Суомі такі коробки – "бебі-бокси" почали роздавати рівно 80 років тому – 1938 року. Як не дивно, головна їхня мета була не стільки зняти матеріальне навантаження на родину у зв'язку з народженням малюка, скільки заохоти вагітних жінок звертатися по медичну допомогу, адже "бебі-бокси" можна було отримати виключно у пологовому будинку. Мета була досягнута - ініціатива дозволила значно знизити смертність серед немовлят. Утім, "бебі-бокси" у Фінляндії роздають і сьогодні.

Пакунки малюка "прижилися" в усьому світі, як у багатих, так і бідних кранах: США і Великій Британії, Південній Африці та Індії. Вміст у них, зрозуміло, різниться, але корисним є зазвичай весь подарунок разом з упаковкою. Картонна – служить першою колискою для малюка, пластикова, як наприклад, у ПАР – ванночкою.

Нещодавно стало відомо, що ж входитиме в український "бебі-бокс".

Що в коробці?

В український "бебі-бокс" входитиме:

- підгузки одноразові для новонароджених, від 2 до 5 кг, не менше 94 штук в упаковці;

- серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні, PH-нейтральні, без запаху, не менше 56 штук в упаковці;

- пелюшка ситцева, розмір 80x95 см;

- пелюшка фланелева, розмір 90x110 см;

- пелюшка муслінова, розмір 70x70 см;

- пелюшка багаторазова вологостійка, розмір 60х80 см;

- шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 0-3 місяці;

- шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 3-6 місяців;

- боді з коротким рукавом: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см;

- боді з довгим рукавом, трикотаж, стовідсоткова бавовна: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см;

- штани-повзунки із закритими носочками, стовідсоткова бавовна: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см;

- чоловічки з довгим рукавом та штанцями: розмір 50-56 см; розмір 56-58 см;

- шкарпетки, частка бавовни у виробі не менше 90%, розмір 0-3 місяці;

- термометр для води;

- термометр для тіла електронний, з гумовим наконечником;

- ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками, виготовлені з нержавіючої медичної сталі.

- прокладки для лактації, не менше 60 штук в упаковці;

- ковдра тепла/демісезонна, наповнювач – 100% бавовна, зовнішня тканина також 100% бавовна, розмір 90x120 см;

- плед-ковдра, 100% трикотаж, бавовна, розмір 60x80 см;

- матрац, склад за міжнародними нормами, розмір 42x70. Розмір матрацу має збігатися з розміром дна коробки-колиски;

- рушник махровий для купання з кутком, розмір 100x100 см, вироблений з натурального матеріалу;

- іграшка-брязкальце розвиваюча, виготовлена з пластика із сертифікатом, що дозволяє використання дитячих іграшок, без дрібних деталей;

- крем з вмістом ланоліну 100%;

- рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, універсальне, від 0 років, без парабенів, гіпоалергенне, без запаху, 500 мл.

Увесь комплект має бути упакований в коробку-колиску з міцного картону, розмір 43Х70Х27см. Коробка виготовляється з міцного гофрокартону з кашировкою та повнокольоровим друком на дні та кришку коробки. Для зміцнення конструкції дно та бокові стінки посилені окремими вставками.

Думки експертів

Наскільки корисними будуть бебі-бокси, на прохання порталу Depo.Запоріжжя, оцінили найдосвідчені експерти - мами.

Олена Галкіна, мати дев'ятимісячного Назара

Дуже гарний набір, в якому є все необхідне. Це суттєва допомога молодим батькам, адже є родини, котрі багато чого не можуть собі дозволити купити з цього списку. Перед пологами я отримала 1300 гривень, а перелік необхідних на перший час речей був величезний. Звичайно, мені не вистачило отриманих грошей.

На перший погляд, в пакунку усі речі необхідні, але тепла ковдра, плед-ковдра, матрац і рушник мені здаються зайвими. Це, звісно, потрібні речі, але вони індивідуальні, і краще батькам купувати їх самотужки. Також я прибрала б з переліку рідке мило-шампунь і замінила його звичайним дитячим милом із перших днів. Я сина взагалі купала у травах і великої потреби в милі не було. А ось, що дійсно було дуже потрібно, а у списку цього немає, це дитячі вушні палички, адже у перші дні життя у діток вушка дуже брудні.

Людмила Гуцова, мати чотирирічної Даші

Мені здається, що така допомога буде дуже корисна молодим батькам. Нам, на жаль, довелося купувати усе це самостійно.

Список необхідних речей складено дуже вірно, але, як на мене, бракує пелюшок, бо їх потрібно багато, мінімум, по дві-чотири кожного виду. Одягу в пакунку на перший час вистачить. У списку є шапки, шкарпетки, різні боді, "чоловічки" та повзунки, але що надягнути з цими повзунками? Треба, щоб була хоча б одна сорочечка.

Із того, що ще необхідно на перший час для догляду за новонародженим, я б назвала олію, крем типу "Бапантен" та присипку. Також дуже потрібні у великій кількості вологопоглинаючі пелюшки. А ось матрац у списку мені здається зайвим, адже таку річ батьки повинні підбирати самостійно і, спираючись на розміри і форму дитячого ліжка.

Інеса Сєрік, мати трьох синів, молодшому з яких, Михайлику, 1,7 років

Як на мене, то це дуже гарна допомога молодим батькам на перший час. А для малозабезпечених родин, це взагалі знахідка. Я думаю, що будь-яка мама зрадіє такому пакунку. Усе, що в коробці, піде на благо малюкам, і це дуже добре.

Молоді батьки через недосвідченість часто купують багато чого зайвого, а речі у "бейбі-боксі" підібрані дуже гарно, їх вистачить на перший час, тому немає потреби необдумано витрачати кошти. А згодом батьки вже зможуть зорієнтуватися і докупити усе за потребою свого малюка. Пляшки, молоковідсмоктувач, аспіратор, вушні палички… Стільки ще всього доведеться докупити, що треба дякувати і такій допомозі. Єдине, що хвилює, це те, що не вказано виробника того всього, що є у пакунку від держави. Наскільки якісними будуть речі та натуральними косметичні засоби? Дуже важливо, щоб гроші, які будуть витрачені на ці подарунки, не були витрачені дарма.

Євгенія Зубкова, мати одинадцятирічної Юлі

Дуже гарний і потрібний набір, який підтримає молодих батьків в перший час після народження малюка.

Наче, у списку є усе необхідне. Єдине, що такі речі, як ковдру та плед, на мій погляд, батьки мають купувати самостійно на свій смак та за потребою. Також крем та рідке мило варто підбирати індивідуально під дитину. Але у будь-якому випадку такий подарунок буде корисним і ніяк не зайвим молодим батькам.

Юлія Пічуріна, мати тримісячного Ромчика

Такий бокс потрібен молодим мамам, але його будуть видавати вже після пологів, тому в будь-якому разі молоді батьки будуть купувати одяг і пелюшки в пологовий будинок заздалегідь.

Кожна мати по-різному ставиться до підготовки речей для немовляти, але відкрити коробку і одразу почати користуватися ними ризикне не кожна мама. Отже, спочатку речі треба принести додому, випрати та попрасувати їх, а вже потім користуватися.

З мого досвіду, одягу на перший час вистачить. Взагалі, перелік речей вичерпний, як для першого часу, але якість і фірми невідомі, які там будуть представлені. Звісно, хотілось би, щоб одяг був вітчизняний, а косметичні засоби для дитини - європейські.

Коли почнуть видавати "бебі-бокси"

"Коли почнуть видавати бебі-бокси" – чи не найголовніше питання, відповіді на яке принаймні на Запоріжжі станом на 31 серпня не було. Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА Катерина Кривошей, департамент зробив усе, що від нього залежало і тепер чекає "відмашки" від Міністерства соціальної політики. Щойно її отримають, пологові будинки - їх в області 19 - будуть готові забрати бебі-бокси з центрального складу та почати видачу.

Отримати пакунки малюка зможуть молоді мами для малюків, що з'явилися на світ, починаючи з 1 вересня. Таких породілей, за попередніми підрахунками, в Запорізькій області очікується у вересні 1080, у жовтні – 1052, у листопаді – 925, у грудні – 901. Підрахунки проводилися за даними жіночих консультацій щодо кількості майбутніх матусь, що перебувають на обліку.

Заступник директора департаменту заспокоїла, навіть якщо роздача пакунків не почнеться з 1 вересня, усі жінки, що мають на них право, отримають "бебі-бокси" у пологових будинках пізніше.

"Пакет малюка" не надається в разі відмови від дитини в пологовому будинку, відбування матір'ю покарання в місцях позбавлення волі та подальшого перебування дитини в будинку дитини при установі виконання покарань, смерті дитини в пологовому будинку. Отримання цього виду допомоги не впливатиме на розмір грошової допомоги при народженні дитини. Також вартість допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надається відповідно до законодавства.

Читайте також:

Янгол для Ангеліни: Запоріжець врятував від жахливої смерті семирічну дівчинку та її родичку;

У родинному колі: В яких запорізьких кав'ярнях є чим зайняти маленьких розбишак;

З Україною у шафі: Як етніка проймає сучасну моду.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme