Затоплений буксир та плавання зі зміями: Чим вражають запорізькі пляжі

Незабаром у Запоріжжі розпочнеться купальний сезон - містяни і туристи прагнутимуть проводити більше часу біля води. Що на них чекає

Затоплений буксир та плавання зі зміями:…

Незважаючи на те, що в Запоріжжі близько 40 пляжів, офіційні з них лише два – Центральний і Правобережний. Проте люди ходять відпочивати не туди, де дозволено купатися, а туди, де їм зручно і звично. Портал Depo.Запоріжжя відвідав п'ять міських пляжів, щоб дізнатися, в якому стані перебувають улюблені місця відпочинку городян.

Пляж "Молодіжний"

Розташований в районі супермаркету "Епіцентр". Цей пляж вважається одним з найстаріших в Запоріжжі. Свою назву він отримав ще у 1970-х роках, бо тут відпочивала молодь і панувала неформальна атмосфера. Сьогодні ж це місце відпочинку абсолютне "дике", хоча народу тут завжди багато.

На березі немає туалетів, кабінок для переодягання, навісів та навіть урн, сміттєві баки є лише на вході до пляжу, біля стоянки. Проте широка берегова лінія багата деревами і зеленою зоною, тож тіні тут достатньо. На пляжі відносно чисто, хоча і зустрічаються водорості, коряги, а також сміття, яке залишають по собі відпочивальники. Безперечним плюсом цього пляжу є можливість розпалювання багаття. Заборона діє лише в пожежонебезпечний період. Кіосків з пивом та їжею тут немає, але рукою подати до гіпермаркету "Ашан".

Центральний пляж

Це - офіційний міський пляж, тож найбільш упорядкований: тут є урни, "грибки" та навіси від сонця, туалети, кабінки для переодягання, медпункт, рятувальний пост. На березі встановлені питні фонтанчики, місця для миття ніг, також є зона з безкоштовним wi-fi, але поки все це не працює. Нині на пляжі комунальники завершують роботи з благоустрою.

Готують на Центральному пляжі і місця відпочинку для людей з особливими потребами. Для них тут є спеціальна кабінка для переодягання, а також спуск, завдяки якому на візку можна під'їхати прямо до кромки води.

Для прихильників активного відпочинку на пляжі є волейбольний майданчик, павільйон для гри у шахи, тир та майданчик для занять Streetworkout.

Уздовж річкового берега простяглася низка кафе і ресторанів на будь-який смак і з різною ціновою політикою. Також влітку по берегу ходять продавці, в яких можна придбати холодні напої та фастфуд.

Правобережний пляж

Ще один офіційний пляж, але попри те, що він перебуває на балансі міста, територія відпочинку далека від ідеалу. Цей пляж розташований біля греблі ДніпроГЕСу, за парком Енергетиків. З парку до берега ведуть величезні сходи, пандуси відсутні. Проте на невеличкому пляжі є дві кабінки для переодягання, шість "грибків" та 15 смітників. Туалети та решту ознак цивілізації тут годі й шукати. За напоями чи їжею доведеться крокувати до найближчого магазину, який розташований у підземному переході. Проте до пляжу легко дістатися, адже зупинка громадського транспорту зовсім поруч.

Пісок і вода на пляжі, м'яко кажучи, не надто чисті, є сміття та недопалки. Вхід у воду кам'янистий.

Правобережний пляж люблять рибалки, які стоять з вудками по коліно у воді.

Турпляж

На острові Хортиця безліч диких пляжів, проте найпопулярнішим серед запоріжців є Турпляж, розташований навпроти острова Байди. Протяжність пляжу близько 900 метрів. Біля берега багато дерев, які рятують відпочиваючих від спекотних сонячних променів.

На цьому пляжі дозволено палити багаття, тому сюди з'їжджаються безліч туристів з наметами, щоб провести ніч біля води і поспівати пісні під гітару. Тут відбуваються фестивалі бардівської пісні, сюди ж виїжджають спортивні школи у наметові табори, а також приїжджають альпіністи, щоб підкорти тутешні скелі.

Є на Турпляжі і "цивілізована" частина з кабінкою для переодягання та парою "грибків". Вода та берег доволі брудні, є ймовірність зустрітися зі зміями чи пацюками. Єдине кафе розташоване тут же, проте ціни майже вдвічі вищі, ніж у звичайних міських магазинах, тож краще все необхідне купити заздалегідь. Біля кафе є єдиний на весь пляж облаштований туалет, але туристи ним не користуються, бо до нього далеко йти.

"Магадан"

Улюблене місце літнього відпочинку жителів Хортицького району. За місцевими чутками, свою назву пляж отримав через те, що колись з Дунаю в якості військового трофею сюди був пригнаний буксир, який вже на радянській території назвали "Магадан". Буксир тривалий час лежав напівзатоплений біля пляжу. У 1980-х роках його начебто порізали на металобрухт і частково закопали прямо на території пляжу, який і стали називати іменем буксира.

Потрапити на "Магадан" можна з різних частин Бабурки (так запоріжці називають Хортицький район, - ред.), як з вулиці Воронезької, так і з 16-18 мікрорайонів. Потрібно лише спуститися вниз до Дніпра.

Колись тут була більш-менш цивілізована територія з "грибками", кабінками для переодягання та туалетом. Але влітку 2008 року навколо пляжу спалахнув скандал через те, що новий власник перекрив парканом доступ до Дніпра. Люди зверталися до багатьох інстанцій різного рівня, і в результаті все ж таки домоглися відкриття доступу на пляж. Але доступний берег швидко прийшов у занепад.

Захисних навісів, місць для переодягання, фонтанчиків з питною водою і обладнаного місця для миття ніг тут немає. Купити їжу і напої нема де. Туалет на пляжі є, але краще туди не заходити зовсім. Берег брудний, у воді плавають водорості та сміття. Піску на пляжі майже немає.

Із плюсів "Магадану" можна назвати величезну зелену зону, де, на жаль, незважаючи на заборону, люди розпалюють багаття. Тут багато сосен, через що берегом поширюється неймовірний аромат.

З п'яти найпопулярніших запорізьких пляжів у більш-менш належному стані нині лише один, проте запоріжці на свій страх і ризик все одно будуть відвідувати і "дикі" місця відпочинку.

"Ми не перевіряємо стихійні пляжі, тож офіційно там купатися заборонено. Але ми не можемо вплинути на запоріжців, і вони все одно відпочивають там, де хочуть", - розповіли нам у прес-службі ГУ ДСНС в Запорізькій області.

За словами рятувальників, до 1 червня на двох офіційних пляжах триватимуть роботи з благоустрою та перевірки прибережної зони та Дніпра. Водолази перевіряють дно та дістають звідти сміття, що накопичилося за осінь та зиму.

За словами представника Запорізької обласної федерації підводного полювання Євгенія Самсонова, саме на несанкціонованих пляжах люди залишають найбільше сміття після себе. "Захаращеність прибережної частини річки, як правило, закінчується переміщенням сміття у воду. Основне скупчення бруду під водою – в місцях масового відпочинку городян. Дуже багато сміття в районі прибережних кафе, на несанкціонованих пляжах", - каже Євген.

Активісти кожної осені збираються на суботники, щоб очистити дно річки після літнього відпочинку людей. "Основне сміття, яке ми дістаємо з-під води - це пляшки, пакети, скло і кинуті браконьєрські сітки. Хоча бувають і дивні знахідки - консервація, сервізи, телефони, документи, автошини, бойові патрони, різні частини зброї. Був випадок - знайшли мертвого варана. Пару разів були і страшні знахідки - людські останки", - розповідає активіст.

Ось такі "сюрпризи" чекають на запоріжців і туристів на місцевих пляжах. Більшістю із них відпочивальники можуть завдячувати лише собі.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme