ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Архівні таємниці комуністичного режиму розсекретили

Переглядати та скопіювати документи з архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму можна усім бажаючим
Depo.
22 червня 2015 09:24
ФОТО: depo.ua
Архівні таємниці комуністичного режиму розсекретили
Архівні таємниці комуністичного режиму розсекретили

З початку дії закону "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" архівні установи мають надавати доступ безкоштовно і без обмежень. Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомили у прес-службі Центру досліджень визвольного руху.

"Щоб отримати документи з архівів потрібна лише ваша заява та документ, що посвідчує особу, вимагати додаткові папери - заборонено. Фотографувати чи копіювати документи власними засобами можна безкоштовно без обмежень, а от якщо замовляєте копії у Архіву - тоді слід буде відшкодувати витрати", - каже експерт Центру досліджень визвольного руху та юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай.

Так, наприклад, якщо у документі є якась інформація з обмеженим доступом, то архівіст має право приховати лише саме цю інформацію, але не весь документ. А обмежити доступ можуть лише, якщо жертва репресивних органів чи її рідні подадуть відповідне клопотання.

Закон України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" набув чинності 21 травня. Відповідно до закону запроваджується вільний доступ до архівів та передача їх з-під відомств силових органів до Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті (ГДА УІНП.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua