ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

21 травня в Запоріжжі і області відзначать День вишиванки

Парад вишиванок 21 травня, приурочений до всеукраїнського свята Дня української вишиванки, пройде в Запоріжжі вдруге. Також марші в національних костюмах пройдуть і в містах області
Depo.
18 травня 2015 14:34
ФОТО: depo.ua
21 травня в Запоріжжі і області відзначать День вишиванки
21 травня в Запоріжжі і області відзначать День вишиванки

Запорожці в національних костюмах збираються 21 травня о 18:00 на площі Поляка, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua. До всеукраїнської акції підключили активістів з Мелітополя, Токмака, Бердянська, Гуляйполя, Приморська та смт Веселе.

Організатори ставлять собі завдання популяризувати в суспільстві інтерес до української культури та її традицій, а також мотивувати запорожців одягатися частіше в національні костюми, які за красу і унікальність можна назвати витвором мистецтва в одязі. Не випадково, що в Європі та США українські вишиванки користуються великою популярністю.

"Сьогодні Україна переживає важкі часи. Можна сказати, що з болем і з муками народжується нова країна, але ця країна вистоїть, впорається з усім злом і проблемами, які навалилися на її поки ще тендітні плечі. Доля України залежить від кожного громадянина, від усвідомлення кожним українцем своєї ролі в її становленні. І тому ми разом відкриваємо багатий і неповторний світ української культури, який сотні років намагалися стерти і приховати від народу, в тому числі і СРСР. Цього року на марш вишиванок прийдуть ще більше людей, ніж торік. Це означає, що українці очищаються від брехні, слабкості і залежності, вони стають сильними і вільними", - каже організатор акції, голова громадської організації "Студентська Свобода" Ярина Геращенко.

Після ходи на площі Героїв виступлять місцеві музичні та танцювальні групи, покажуть виставу юні козачки дитячо-юнацької спортивної школи "Спас", відбудеться виставка вишиванок, фотосесія для всіх бажаючих сфотографуватися і, як планують організатори, буде встановлено рекорд області за кількістю людей у вишиванках. Крім того, діти та всі бажаючі для українських вояків будуть писати листи і малювати малюнки, а також будуть збиратися кошти на матеріальну допомогу бійцям.