ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МВС: Заявник Анісімова незаконно заробляв на запорожцях мільйони гривень

Компанії Юрія Коміссарова штучно завищували вартість послуг з приймання комунальних платежів
Depo.
9 червня 2015 10:57
ФОТО: depo.ua
МВС: Заявник Анісімова незаконно заробляв на запорожцях мільйони гривень
МВС: Заявник Анісімова незаконно заробляв на запорожцях мільйони гривень

Приватне акціонерне товариство "Запоріжзв`язоксервіс" та ТОВ ВКФ "ГЮСС" заробляли мільйони гривень, штучно завищивши вартість послуг з приймання від населення комунальних платежів. Дії посадових осіб цих організацій кваліфіковано як привласнення майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомили у МВС України в Запорізькій області.

Слідчим відділенням Жовтневого РВ Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України стосовно посадових осіб приватного акціонерного товариства (ПрАТ) "Запоріжзв`язоксервіс" та товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ "ГЮСС".

Провадження відкрито за фактом заволодіння коштами комунальних підприємств Запоріжжя, а саме КП "Водоканал", концерну "Міські теплові мережі", МКП"Основаніє" та інших, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Встановлено, що реалізація злочинних намірів здійснювалася за доволі простою схемою.

Згаданим ПрАТ, як фінансовою установою, було укладено договори з комунальними підприємствами Запоріжжя, за якими від мешканців міста приймалися платежі на користь згаданих комунальних підприємств.

Аналіз ринку вартості послуг з приймання платежів показує, що вона не перевищує 0,5 - 0,7% від суми. Фактична ж вартість послуг "Запоріжзв`язоксервіс" складала від 2% до 2,4% від прийнятих коштів, тобто була штучно завищена на півтора відсотки від реальної.

Всі інші складові собівартості послуг, які були включені до власної винагороди, ніякого відношення безпосередньо до процесу приймання платежів не мають, а надавалися комунальним підприємствам ТОВ ВКФ "ГЮСС".

Така нехитра арифметика базувалася на начебто оплаті послуг користування автоматизованою системою комплексних розрахунків. Хоча за фактом обидві ці компанії мають одних і тих же власників і керівників, котрі мають право підпису.

Схема "плати за повітря" дозволила отримувати посадовцям компанії мільйонні прибутки.

У рамках кримінального провадження на причетність до оборудки перевіряються також і посадовці комунальних підприємств, та посадових осіб управління ЖКГ Запоріжжя.

Триває комплекс слідчих дій, вирішується питання про проведення низки судових експертиз.

Нагадаємо, що власником "Запоріжзв`язоксервіс" та ТОВ ВКФ "ГЮСС" є Юрій Комісаров, який являється одним з двох заявників на місцевого бізнесмена Євгена Анісімова.

На підставі заяви Комісарова про начебто вимагання з боку Анісімова, останнього було заарештовано, а згодом - оголошено в розшук.

Окрім того, Комісаров написав заяву, що з нього начебто вимагала гроші й найближча соратниця Анісімова - депутат Запорізької міської ради Олена Бондаренко, яка наразі знаходиться під вартою.

Зазначимо, що "ЗСС" працювало на ринку майже 20 років. Схеми цієї компанії в рамках реформи ЖКГ викрила саме Бондаренко, після чого Комісаров написал заяву на неї. Після арешту депутатки за сприянням міського голови Олександра Сіна "ЗСС" повернувся на ринок та продовжив працювати в такому ж форматі.