ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Укропів" на Донбасі гатять з унікальної системи, розробленої в Запоріжжі

Росія хоче вкрасти технологію системи "Зоопарк"
Depo.
22 травня 2015 16:41
ФОТО: depo.ua

Унікальна радіолокаційна система "Зоопарк-2", яку в народі називають очима та вухами наземної артилерії, наразі використовується бойовиками у Донецьку. Далеко не всім відомо, що розроблена система у Запоріжжі, на НВК ДП "Іскра", повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua

Як повідомив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак сьогодні РФ намагається витягнути з України технології.

Спеціаліст, каже, що вже є зафіксовані факти того, що до Росії потрапили технології нових українських авіадвигунів та "Зоопарку".

Ще у грудні українські розвідники заявили про те, що бачили під Дебальцево "Зоопарк-2". Тоді ж заступник начальника штабу командування "Північ" і один з найкращих вітчизняних спеціалістів у сфері артилерії Віктор Кевлюк заявив, що Україна нагадує сліпого боксера: вдарити може, про те не бачить супротивника.

Ситуація абсурдна, адже виходить, що проти українців воює розроблена ними ж техніка.

Унікальну установку випускають в Одесі і у Запоріжжі. Але є радіолокаційний комплекс розвідки та контролю стрільби лише у росіян. Взимку таких установки у бійців РФ було аж три, натомість у "укропів" - жодної.

Зазначимо, що у Радянському Союзі одночасно було розроблено два комплекси однакового призначення - "Зоопарк-1" и "Зоопарк-2". До їх розробки були залучені НДІ "Стріла", розробник 1Л219 "Зоопарк-1" та НВК "Іскра", розробник 1Л220 "Зоопарк-2".

Після розпаду Радянського Союзу розробники продовжили працювати над створенням комплексів окремо, незалежно один від одного. В решті, запорізька "Іскра" представила систему 1Л220У "Зоопарк-2". У серпні 2013 року концерн ПВО "Алмаз-Антей" уперше публічно продемонстрував модернізований радіолокаційник