"Навчилися в Москви": Сирійський постпред козиряв фейком на засіданні Радбезу ООН

Постійний представник Сирії при ООН Башар Джафарі показав фото, на якому нібито солдати армії Башара Асада допомагають мирним мешканцям міста Алеппо. Проте з'ясувалося, що на знімку - Ірак, а не Сирія

Про це повідомив твіттер порталу Middle East Eye, передає Depo.Запоріжжя.

Світлину сирійський постпред показав у відповідь на звинувачення у вбивствах мирного населення міста Алеппо, які пролунали в бік армії Асада під час засідання Ради Безпеки ООН вчора, 13 грудня. На знімку видно, що боєць у камуфляжі підставив спину, аби літня жінка могла зійти з багажного відділення вантажівки. Це мало б спростувати закиди в бік сирійських урядових сил.

"Навчилися в Москви": Сирійський постпред козиряв фейком на засіданні Радбезу ООН  - фото 1

Однак незабаром з'ясувалося, що знімок було зроблено влітку цього року, і не в Алеппо, а в іракській Ель-Фаллуджі. Відповідно, солдат, що допомагає жінці, служить в армії Іраку, а не Сирії.

"Навчилися в Москви": Сирійський постпред козиряв фейком на засіданні Радбезу ООН  - фото 2

"Росіяни провели сирійським друзям майстер-клас з ведення інформаційної війни", - пригадали користувачі соцмереж любов московських пропагандистів до подібних маніпуляцій.

Нагадаємо, через звірства асадівських вояків взяття Алеппо в ООН назвали "чорним днем". Лише представник Росії Віталій Чуркін підтримав сирійський режим, заявивши, що не бачить ніяких звірств.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя