ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Кіборг": Для якісного лікування треба мати звання не нижче майора

Державі байдуже здоров'я своїх захисників
Depo.
27 липня 2015 18:06
ФОТО: depo.ua

В Запорізькій області немає грошей аби забезпечити якісним лікуванням захисників України, котрі боронять державу на Донбасі, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

Зокрема, на нараді в ЗОДА члени консультативної ради учасників АТО запропонували чиновникам розробити спеціальну програму щодо медичного забезпечення учасників АТО і виділити під неї кошти.

Натомість директор Департаменту охорони здоров'я Вікторія Клименко пояснила, що таких програм достатньо, але через брак коштів вони не фінансуються на належному рівні. Крім цього, чиновниця звернуа увагу на іншу проблему - відсутність прогнозних даних про кількість демобілізованих, які потребують лікування і якого саме. Через це неможливо обґрунтовано розрахувати навіть обсяг необхідних коштів.

Тому починати слід з того, що всі демобілізовані повинні проходити медичне обстеження, що дозволить виявити потребу в лікуванні і далі системно працювати над цим питанням.

У зв'язку з цим консультативна рада ухвалила рішення звернутися до обласного військкомату, місцевих органів влади з проханням сприяти у зборі інформації про демобілізованих, а також роз'яснювальної роботи серед них щодо необхідності проходження медичного обстеження за місцем проживання.

"Нажаль, для якісного лікування учасника бойових дій треба мати звання не нижче майора, або бути пенсіонером міністерства оборони.

Якщо в якогось Петра з Михайлівського району почнуть боліти старі рани після ДМБ, які він отримав коли палив бурятські танки під Дебальцево, або даючи прикурити чеченським шахтарам в терміналах ДАП, то лікуватися він буде на загальних умовах.

Забуває держава хто її захищав.

Я не хочу бути героєм України, не цінує героїв моя країна", - згодом написав в Фейсбуці голова координаційної ради, відомий запорізький "кіборг" В'ячеслав Зайцев.

Ще більше новин про життя Запоріжжя читайте на порталі Запоріжжя.depo.ua