ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Мелітополі безкоштовний мамограф в онкології запрацював за гроші

У Мелітопольському онкодиспансері запрацював цифровий мамограф, але для проходження діагностики жінкам тепер потрібно заплатити в лікарняну касу 50 грн.
Depo.Мелітополь
10 квітня 2015 14:12
ФОТО: depo.ua

Консультація лікаря-онколога, без якої неможливо потрапити на діагностику, для первинних хворих обійдеться від 15 до 150 грн., повідомляє Запоріжжя.depo.ua.

З 9 квітня в КУ "Мелітопольський онкологічний диспансер" почав працювати мамографічний цифровий комплекс "Сіма", який був придбаний торік за тендером за 1, 2 млн. грн. У грудні 2014 року комплекс поставили в радіологічне відділення лікувального закладу. За інформацією головного лікаря диспансеру Олександра Рябікова, протягом трьох місяців медики займалися його установкою і отриманням всіх необхідних дозволів, у тому числі і санітарного паспорта. З учорашнього дня медики готові проводити мамографію і чекають пацієнток, але як виявилося не безкоштовно.

"Жінки, яким показана така діагностика, повинні прийти в диспансер з направленням від лікаря, що працює в амбулаторії і записатися в реєстратурі диспансеру на огляд до гінеколога, який і дасть направлення на дослідження. Щоб пройти діагностику, пацієнткам потрібно буде внести в лікарняну касу 50 грн. - так зване добровільне пожертвування. Так як обласним бюджетом не виділяються кошти на обслуговування даного комплексу, отримані гроші мелітопольські медики направлять на закупівлю паперу, плівки і картриджів", - повідомив Олександр Рябіков.

У реєстратурі онкодиспансеру також поінформували, що огляд лікаря онколога для первинних хворих обійдеться від 15 до 150 грн. Безкоштовно потрапити на консультацію можна при повторних зверненнях та наявності відкритої медичної картки в лікувальному закладі. До того ж пацієнткам доведеться десь зробити і принести з собою результати флюорографії та загальний аналіз крові. Ось вам і реалії мелітопольської безкоштовної медицини. У Мелітополі мамографію ще можна зробити в двох приватних клініках. Там діагностика обійдеться в 200-250 грн. і з пацієнток, яким старше 35 років, вже не будуть вимагати попереднього огляду у онколога.