ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Мелітополі пам'ятники Леніну та іншим комуністичним діячам демонтують

Сьогодні, 29 травня, депутати Мелітопольської міськради прийняли рішення про демонтаж пам'ятників - символів комуністичного тоталітарного режиму
Depo.Мелітополь
29 травня 2015 15:14
ФОТО: depo.ua

У списку сім об'єктів, крім Леніна з вулиць міста повинні побут прибрані пам'ятники Бронзоса, Кірову, Фрунзе та Пахомову, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.


У Мелітополі про долю "кам'яних" Іллічей і його соратників активно перейнялися взимку цього року і навіть двічі провели громадські слухання з цього питання. Перші були ініційовані місцевими активістами і закінчилися прийняттям рішення про те, що пам'ятникам комунізму місце в краєзнавчому музеї. Другі - проводила місцева влада, яка запропонувала утриматися від крайніх заходів і провести соцопитування, щоб з'ясувати настрої більшого числа городян. З 1100 чоловік багато висловилися проти процесу демонтажу згаданих об'єктів.

З набуттям чинності закону про декомунізацію Микола Чупровський - один з депутатів міської ради порахував, що вистачить відкладати питання з пам'ятниками в довгий ящик і вніс відповідний проект рішення до порядку денного чергової сесії. Підтримати народного обранця прийшли місцеві патріоти, вони ж не дали толком сказати слово представнику фракції КПУ Тарасу Генову, який запропонував не поспішати зі знесенням. Коли дійшла черга до голосування, то "за" демонтаж тоталітарних символів проголосував 31 депутат. Таким чином, до 1 липня управління комунального господарства Мелітополя повинно не тільки прибрати з вулиць міста сім пам'ятників, а й забезпечити їх зберігання до тих пір, поки не буде вирішено питання про доцільність створення тематичної музейної експозиції.