UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Тамбовський вовк": Як на Запоріжжі викрили "рабовласника"

У невеличкому селі Тамбовка, що в Запорізькій області, фермер Сергій вважається найзаможнішою людиною. Окрім господарства і магазинів, в нього були раби

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
"Тамбовський вовк": Як на Запоріжжі викр…

Про те, що 63-річний фермер силоміць тримав в підсобних приміщеннях жінку і чоловіка, причому останнього - на ланцюзі, стало відомо 3 квітня, коли жертв звільнила поліція. Правоохоронці нині не підтверджують, що ці люди знаходилися в рабстві, причому тривалому. Однак свідчення односельців фермера вказують саме на це.

"У нього працюють найзнедоленіші"

Фермерське господарство Сергія

Фермера Сергія в Тамбовці поважають і побоюються. Він тут чи не найзаможніша людина. Окрім господарства тримає магазини. Колись опікувався місцевим храмом, на церковні свята пригощав односельців кулішом. Однак характер має крутий, "якщо в нього щось вкрали, відразу карає", - кажуть місцеві. Саме з крадіжкою, вони і пов'язують те, що сталося на фермі з мелітопольськими безхатьками - "цивільним" подружжями 52-річною Іриною та 45-річним Юрієм.

Чоловік і жінка нібито винаймали у фермера житло упродовж півтора року. Як розраховувалися з Сергієм, невідомо, адже, як каже Ірина: "грошей в нас ніколи не було". Тож можна припустити, що за житло безхатьки на фермера працювали.

Ірина та Юрій

Це підтверджують і місцеві. Кажуть, у фермера завжди були працівники і завжди люди неблагополучні. "Знаєте, такі в нього працюють, найзнедоленіші", - каже мешканка Тамбовки.

Покарав за зникнення металевого баку

Фермер не заперечує, що тримання постояльців під замком було покаранням. Начебто в його господарстві зник металевий бак і таким чином він вимагав його повернути. Незрозуміло, чи звинувачує він Ірину і Юрія в тому, що саме вони вкрали бак, чи в тому, що недогледіли за фермерською власністю. Так чи інакше, але жінку він зачинив у приміщенні, де зберігав сільськогосподарський інвентар, а чоловіка прикув до металевої труби ланцюгом в своєму ангарі.

Юрій із нашийником. Фермер посадив його на ланцюг, як пса

Ангар, де фермер утримував безхатька

За словами поліцейських, про "заручників" їм стало відомо від небайдужих громадян. Місцеві кажуть, що правоохоронців дісталася сама Ірина, якій вдалося втекти.

"Вона інструментами, які знайшла в тому приміщенні, била стіну, там кладка десь у дві цеглини, пробила і втекла", - розповідають селяни. Місцеві бачили жінку на автобусній зупинці, де вона розповідала, що фермер прикув її Юрія ланцюгом, і що вона їде до Мелітополя, аби повідомити про це поліції.

Приміщення, де фермер утримував Ірину

Поліція заручників звільнила. За словами правоохоронців, вони провели в холодних приміщеннях без їжі і води добу. За словами самого фермера, не більше 10 годин.

Окрім заручників, в фермерських приміщеннях виявили сотню набоїв для нарізної та гладкоствольної зброї та сім кілограмів вибухівки. Їх направили на дослідження. Принагідно з'ясувалося, що за аграрієм водиться ще один грішок. Сергія підозрюють, що восени минулого року він палицею побив пенсіонерку та відібрав в неї мобільний телефон. За словами місцевих, це також могло бути покарання, наприклад, за борги.

Вибухівка

Тож поліція розпочала кримінальні справи стосовно фермера відразу за трьома статтями кримінального кодексу: незаконне позбавлення волі або викрадення людини, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами і розбій.

Вчора, 5 квітня, Мелітопольський суд обрав фермеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу у розмірі 120 тис. грн. Односельці вважають, що чоловік гроші знайде.

Колишніх рабів відправили у Мелітополь, ними тепер опікуються соціальні служби. У поліції зазначають: хоча Ірина і Юрій належать до неблагополучних верств населення, ніхто немає права посягати на їхні волю і гідність.

Сучасне рабство

Між тим, трудове рабство - є однією з найбільш розповсюджений форм рабства як в Україні, так і в світі. У нас найчастіше потрапляють в нього безхатьки, алкоголіки, наркомани, останнім часом - ще й переселенці з зони проведення антитерористичної операції. Виявити ці факти дуже складно: самі раби рідко про це повідомляють, адже готові працювати за їжу та дах над головую, навіть, якщо їх карають за провини.

Нещодавно на Чернігівщині викрили "реабілітаційний центр", де катували і змушували працювати близько 200 наркоманів. Минулого року на Вінниччині знайшли фермерське господарство, в якому за дах і їжу працювали понад сотня безхатьків.

Згідно з минулорічним звітом Walk Free Foundation, що опікується проблемами сучасного рабства, в Україні до підневільної праці примушують понад 210 тисяч людей. Усього у світі нараховується 46 мільйонів рабів.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme