На Запоріжжі - чергова жертва ботулізму

Чоловік з діагнозом ботулізм потрапив в інфекційне відділення другої міської лікарні Мелітополя вчора, 25 червня

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на "МВ".

"У нас в місті вчора з'явився "свій" хворий на ботулізм. Це 43-річний чоловік, який їв рибу домашнього приготування. Як розповіли його родичі, ляща він купив ще в березні, посолив, але їсти почав разом зі своїм батьком тільки в суботу, 24 червня. У неділю йому стало погано, його в терміновому порядку доставили до інфекційного відділення. Йому ввели сироватку, яку доставили із Запоріжжя, звідти ж прийшло попереднє підтвердження того, що у нього дійсно ботулізм. Родичі, які їли разом з ним рибу, знаходяться на постійному контролі у лікарів, але у них ботулізм не розпізнаний. В цьому є підступність цієї хвороби - декілька людей можуть їсти одну їжу, але хвороба проявиться лише у одного", - розповів завідувач Мелітопольським лабораторним центром МОЗ України в Запорізькій області Роман Скляров.

Цього року у Запорізькій області на ботулізм вже захворіли 11 чоловік (8 випадків), померлих немає. Область є лідером в Україні по захворюваності ботулізмом.

Також нагадаємо, що у Запоріжжі через ботулізм перевіряють усі торгові мережі.

Медики пропонують виключити з раціону продукти, які потенційно несуть загрозу захворювання на ботулізм – копчену та в'ялену рибу, копчені м'ясні вироби, консерви, особливо домашнього приготування.

У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя