Мелітопольці штурмують лікарні і аптеки, аби отримати безкоштовні ліки

Через програму "Доступні ліки" в мелітопольських медичних та аптечних закладах розпочався ажіотаж і черги

Depo.Мелітополь
21 квітня 2017 11:13
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні, 21 квітня повідомляє РІА-Мелітополь, передає портал Depo.Запоріжжя.

Мелітопольці шикуються в черги до сімейних лікарів, які саме і мають дати рецепт на отримання доступних (безкоштовних або дешевих ліків). Чергам сприяє, з одного боку, бажання людей отримати ліки саме зараз, з іншого, - підбір препаратів для хворих. Адже програмою "Доступні ліки" чітко визначений перелік препаратів, які люди можуть отримати. Чимало мелітопольців раніше приймали інші препарати, тож тепер хочуть їх замінити, аби отримувати безкоштовно. В аптеках збільшили кількість обслуговуючого персоналу, аби задовольнити попит. У лікарнях закликають не поспішати - усі, хто має право на безкоштовні ліки, їх отримає.

Загалом, в Мелітополі скористатися програмою "Доступні ліки" можуть 45 тисяч громадян. На це місту виділили 2 мільйона 800 тисяч гривень.

Нагадаємо, державної програмою "Доступні ліки" можуть скористатися люди, які страждають на гіпертонію, бронхіальну астму та діабет 2-го типу, незалежно від віку і соціального статусу.

Загалом, Запорізькій області на компенсацію доступних ліків для хворих на цукровий діабет, астму та гіпертонію з держбюджету виділено 22,5 млн грн. Гроші розподілені територіям, виходячи з кількості хворих. Загалом в області на сьогодні зареєстровано хворих на діабет 2-го типу - 37 668, гіпертонію - 557 187, астму - 10 036. Перший крок для отримання ліків - звернення до сімейного лікаря, який має поставити хворого на відповідний облік.

Як діятиме програма і в які аптеки вже можна звертатися по доступні ліки, читайте тут.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

3:00
3:00
3:00
3:00
3:00
3:00
3:00
3:00
3:00
3:00
3:00