ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Комунальному підприємству "Ритуал" дали 100 тисяч і затвердили тариф на навантаження небіжчиків

На засіданні мелітопольського міськвиконкому КП "Ритуальна служба "Ритуал" затвердили тарифи і виділили майже 100 тисяч гривень на "поповнення статутного капіталу"
Depo.Мелітополь
29 травня 2015 16:36
ФОТО: depo.ua

"Ми встановлюємо тарифи на послуги, не передбачені мінімальним переліком послуг", - пояснив секретар міськради, в.о. мера Сергій Мінько, повідомляє портал Запоріжя.depo.ua.

У рішенні виконкому вказана така вартість послуг:

"Послуги організатора обряду поховань з подалі догляд за могилами - 362,25 грн.
Поховання біологічних останків - 782,43 грн.
Демонтаж елементів існуючого надгробка (пам'ятника) та їх установка до 350 кг - 201,25 грн.
Прибирання місця після встановлення елементів надгробка (пам'ятника) - 110,27 грн.
Завантаження - розвантаження померлого при транспортуванні до моргу - 151,02 грн.
Транспортування померлого до моргу 298,9 грн. (літо) - 389,54 грн. (зима)
Останній пункт і викликав питання і у членів виконкому, і у присутніх.

"Можна подзвонити на будь-яке приватне ритуальне підприємство і переконатися, що вартість транспортування тіла буде нижчою на 150-200 гривень, - дивувався громадський діяч Олексій Прокоф'єв. - Зазвичай, якщо ви замовляєте повний пакет послуг, то транспортування безкоштовно, а якщо тільки транспортування, то близько 300 грн. (у КП, крім 298 гривень за транспорт, ще 150 гривень треба заплатити тим, хто тіло буде вносить/виносити з транспорту). Тому виникає закономірне питання, чому комунальне підприємство хоче за цю ж послугу отримувати більше на 250 гривень більше взимку і на 150 гривень більше влітку".

Директор КП пояснив, що на його думку, гроші приватні підприємства все одно забирають "опосередковано". Тому що "безкоштовно самі знаєте, що буває".

На захист КП висловилися заступник мера Іван Федоров, який уточнив, що загальна мінімальна вартість похорону не повинна перевищувати 3 тис. грн. та КП в неї вкладається; начальник міськрайонного Управління Пенсійного фонду Світлана Христова, яка нагадала про те, що люди мають право вибирати, до кого звертатися, і взагалі на КП "Ритуал" людям платять зарплату вище, ніж середня по місту, а приватники - нижче мінімальної.

На друге питання, на які цілі підуть 100 тисяч з бюджету, члени виконкому та директор КП "Ритуал" вважали за краще не відповідати.