ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Єврейська громада: на Запоріжжі розпалюють національну ворожнечу

Сьогодні вночі, 27 серпня, невідомі підпалили пам'ятник жертвам Голокосту, який розташований на виїзді з села Костянтинівка Мелітопольського району
Depo.Мелітополь
27 серпня 2015 21:01
ФОТО: depo.ua
Єврейська громада: на Запоріжжі розпалюють національну ворожнечу
Єврейська громада: на Запоріжжі розпалюють національну ворожнечу

Люди, які проїжджали рано вранці недалеко від меморіального комплексу, побачили чорний дим, пише РІА Мелітополь, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Свідки повідомили про пожежу в сільраду. Дізнавшись про подію, на місце приїхали і представники міської єврейської громади. Картина, яку вони побачили на місці події, була моторошної - більше десяти гумових шин, пляшки із запальною сумішшю, факела, багато з яких ще димилися. Найбільше постраждали фігури жінки і літнього чоловіка, на які вандали водрузили шини. Вигоріла і голова хлопця, що схилився до ніг жінки.

Єврейська громада: на Запоріжжі розпалюють національну ворожнечу - фото 1

"Цей пам'ятник символізує мирних людей, які були розстріляні у воєнні роки фашистами. Пам'ятник встановили у 1968 році, але потім силами громади, сільської ради у 2007 і 2009 роках проводили великі реконструкції. Так, іноді тут "розважаються" вандали - зривають плитку, колотять по пам'ятнику, але такого жаху як сьогодні не було ніколи. Не знаю, за що потоптали пам'ять десятків тисяч людей, які тут покояться, навіщо зробили цей жест, який порушує статус Мелітополя, як інтеркультурного міста?!", - розповідає директор благодійного фонду "Хесед Велвеле" Олена Проскурня.

"Цей пам'ятник не відноситься до радянської епохи. На ньому немає ні серпів, ні молотів. Це пам'ятник розстріляним громадянам Мелітополя. У танковому рву було розстріляно 12 тисяч євреїв і кілька тисяч городян інших національностей. Тут покояться якимівські і мелітопольські підпільники. Це не просто акт вандалізму, а розпалювання національної ворожнечі в нашому мирному місті", - з обуренням роз'яснює голова єврейської громади Мелітополя Анна Стеценко.

Єврейська громада: на Запоріжжі розпалюють національну ворожнечу - фото 2

В даний момент розшуком злочинців займається міський районний відділ міліції. Сюди із заявою звернувся глава Костянтинівського сільради Леонід Біленький, на балансі якого знаходиться пам'ятник.

Будь в курсі всіх подій Мелітополя з Depo.Запоріжжя.