Прикордонники розпізнали 350 "проривників" Саакашвілі

Державна прикордонна служба ідентифікувала понад 350 учасників прориву західного кордону України за участю колишнього губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі

Про це заявив голова Держприкордонслужби Петро Цигикал в інтерв'ю "Цензон.НЕТ", передає Depo.ua.

За його словами, учасники прориву кордону умовно ділилися на три категорії.

"Перша - це реальні бойовики, їх там з 30 було, ми їх всіх установили. Взагалі ми на сьогодні ідентифікували понад 350 людей, які так чи інакше брали участь у цьому безладі. З них близько 30 бойовиків, які реально беруть участь у цих таких акціях, це силова підтримка за гроші. Друга категорія з натовпу - горлопани, які в натовпі кричать: "Вперед!" Ну і третя категорія - це прості громадяни, які або були обмануті політиками, або яким було просто цікаво", - розповів він.

Нагадаємо, що увечері 10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі та його прихильники штурмом взяли український кордон у пропускному пункті "Шегині". Під час цього інциденту, за офіційними даними, 12 бійців Національної поліції та 5 працівників Держприкордонслужби дістали тілесні ушкодження. Того ж вечора Саакашвілі прибув до Львова, де був тепло прийнятий мером Андрієм Садовим, а потім став влаштовувати мітинги в різних містах країни, зокрема, й у столиці.

Президент Петро Порошенко назвав злочином перехід Саакашвілі державного кордону, а влада вже на наступний день оголосила підозру кільком десяткам людей у незаконному перетині кордону.

Сам Саакашвілі запевняє, що ані він, ані його прихильники не порушували закон і звинувачує у злочинах президента України Петра Порошенка.

Довідка. Наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme