Калюжа в Чорному морі. Як ледь не вбили репутацію туристичного острова Джарилгач

Репутація найпопулярнішого туристичного маршруту Херсонщини добряче підмочена. Або посаджена на мілину

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Калюжа в Чорному морі. Як ледь не вбили…

Історія з трьома теплоходами, що сіли на мілину поблизу популярного у туристів острова Джарилгач, наробила галасу в ЗМІ і соцмережах. Втім, коли емоційно-інформаційна буря вщухла, оцінки ситуації виявилися різними - від драматичних "350 туристів, з них 100 дітей, без їжі і води, на безлюдному острові" до недовірливого "плову, креветок, пива і джерела з водою на відстані рукою подати". Що насправді відбувалося біля херсонського острову, розбиралися журналісти Depo.Запоріжжя.

Морські круїзи до острова Джарилгач - найбільшого острова України і Чорного моря - найпопулярніший туристичний маршрут на чи не найпопулярнішому херсонському курорті Скадовську. Відвозять людей туди теплоходи ОМ-104. Зазвичай туристам пропонують помилуватися тамтешнім маяком, здійснити пішу прогулянку островом, відвідати ботанічний заказник та відпочити на узбережжі. Ціна квітка на теплохід цього сезону 160 гривень із людини.

"Квитки у пекло", - назвала світлину одна з пасажирок

Острів дійсно безлюдний, тобто постійно люди там не живуть. Утім, будучи туристичною перлиною, він обзавівся всіма ознаками мінімальної цивілізації. Там є будиночки, в яких можна відпочивати – звісно, заздалегідь їх забронювавши, а також кафе, купа курортного фастфуду на кшталт плову та шашлику, є і джерельна вода. Це дало привід для скепсису тим, хто почув новину про три теплоходи, що сіли на мілину біля острову, та 350 туристів, що тепер перебувають у скрутному становищі майже без їжі і води.

"Хто дивився / читав про страшну трагедію на острові Джарилгач? Ну там, де люди на 10 годин залишилися без їжі / води? Так ось, я недавно звідти…

1. Так, корабель сів на мілину, так, люди пробули там 10 годин. З них шість - регламентований час відвідування. Корабель причалив близько 10:30, а сів на мілину після 14:00, коли почався раптовий відлив. Зв'язок був з берегом, і людей забрали катерами

2. Від місця причалу до джерела (окультуреного, з ванною і зливом через трубу) 200 (!) метрів. До "аборигенів", готових нагодувати пловом, креветками і напоїти пивом, аж 100 метрів. До пива / сухарів 20 метрів" - розповів про своє бачення ситуації у "Фейсбуці" Дмитро Луговський.

Пасажири злощасних теплоходів на острові

Деякі жартівники навіть почали порівнювали туристів, що підняли галас, з персонажем Андрія Миронова з радянської стрічки "Діамантова рука", де він на мілині неподалік берегу кличе про допомогу, здійнявши над собою ломаку з якимись "труселями". Інші порівняли ситуацію з операцією з порятунку плавучого лайнеру "Доктор наук професор Шварценгольд" зі спектаклю "День радіо".

Утім, насправді ж туристам було не до сміху. Насамперед, не через застряглі на мілині теплоходи, а через ставлення їхнього персоналу до своїх обов'язків. По-перше, людей навіть не попередили, що теплоходи терплять лихо: чимало туристів сиділи не на острові поруч із пловом і шашликом, а на суднах та причалі. І чекали, коли ж вони попливуть. По-друге, коли стало очевидно, що з місця кораблі не зрушаться, персонал запропонував відпочивальникам самім телефонувати до ДСНС. "Ми екіпажу кажемо: визивайте МНС, на що хамовито відповідає жіночка з екіпажу: самі визивайте", - згадують пасажири. По-третє, напої та їжу на теплоходах пропонували втридорога, і не всі туристи готові були платити такі захмарні гроші. Крім того, на суднах було повно дітей, в тому числі і зовсім маленьких, яким зайві години мандрівки та знервовані батьки не йшли на користь.

Туристи з дітьми на теплоході в очікуванні порятунку

Врешті решт, ситуацію виправляли не персонал теплоходів і не туристична фірма, яка заробила на них кошти. А прикордонники і рятувальники. І їм люди щиро вдячні, як і журналістам, що підняли галас навколо того, що відбувається.

Незалежно від того, наскільки комфортними були умови, в яких опинилися туристи біля Джарилгача, факт лишається фактом: вони отримали зовсім не те, що обіцяли організатори, рекламуючи мандрівку на острів. Втім, "захоплюючою" вона, безперечоно, вийшла. Тільки от навряд чи це ті емоції, на які розраховували відпочивальники.

Поки що нема даних про те, чи заявив хтось з пасажирів злощасних теплоходів, що позиватиметься на перевізників до суду. Якщо позветься, то справа може вийти голосною, бо до перших позивачів додадуться і інші. Разом з тим, джарилгачська історія - красномовна ілюстрація реального стану української туристичної сфери. Як би цинічно це не звучало, але зі втратою Криму Херсонщина отримала шанс стати якщо не головним, то одним з провідних курортів країни. А замість цього продемонструвала класичний пост-радянський "сервіс" і натурально сіла в калюжу у Чорному морі.

Фото: сторінка у "Фейсбуці" Наталі Макієнко.

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme