На Херсонщині засудили підлітка за вбивство матері, яка десять років знущалася з нього

До п'яти років позбавлення волі засудив Херсонський міський суд підлітка, що двома десятками ударів ножем відправив на той світ матір

Depo.Херсон
17 лютого 2017 16:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на відповідний вирок суду, ухвалений 8 лютого, що розмішений в реєстрі судових рішень.

Матір хлопець вбив у 2013 році у віці 14 років. Весь цей період тривало розслідування жорсткого злочину, під час якого були з'ясовані подробиці жахливого життя дитини з власною матерю. Жінка знущалася над сином упродовж десяти років. Під час суду численні свідки, серед яких сестра загиблої, показали, що матір витягувала хлопця за волосся за столу, коли він брав їжу без її дозволу, знищувала його одяг, коли він був трохи забруднений, била, виганяла без одягу на вулицю навіть у прохолодну погоду, викидала вудки дитини, не дозволяла займатися футболом, всіляко ображала і принижувала. Хлопець не мав ані ліжка, ані столу для занять. Продукти матір зберігала у власній зачиненій кімнаті і він не мав до них доступу. Також у дитини не було ключа від квартири і зайти в неї він міг лише з дозволу матері.

Матір хлопець вбив, коли вона на його прохання дати їжу почала виганяти його з кімнати, розмахуючи ножем. Підліток наніс жінці близько двох десятків ножових поранень, частина з яких виявилися летальними.

Потім за допомогою товариша виніс тіло з квартири і поховав в очереті. При чому за словами товариша, плакав і дуже шкодував із приводу того, що сталося.

Варто зазначити, що хлопець не був янголом: погано вчився, вживав наркотичні речовини, промишляв крадіжками. Зокрема, йому також інкримінувалися крадіжка і зберігання викраденого майна. Утім, експерти пояснили особливості його поведінки жорстоким вихованням.

Вивчивши всі обставини злочину, суд перекваліфікував обвинувачення зі статті 115 (Умисне вбивство) на статтю 116 (Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання).

За сукупністю злочинів хлопцеві призначено покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з поміщенням його до спеціальної виховної установи. При цьому строк попереднього ув'язнення буде йому зарахований за "законом Савченко": з розрахунку один день переднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Більше про події на Херсонщині читайте на Depo.Запоріжжя