ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі вчені розробили газогенератор, який працює на відходах

Вчені Запорізької державної інженерної академії спорудили невеликий газогенератор, який здатний виробляти з сільськогосподарських та побутових відходів близько 2,5 кубічних метрів біопалива на годину
Depo.Бердянськ
29 лютого 2016 10:07
ФОТО: depo.ua
Запорізькі вчені розробили газогенератор, який працює на відходах
Запорізькі вчені розробили газогенератор, який працює на відходах

Установку презентували на семінарі-практикумі "Альтернативна енергетика та перспективи її впровадження в бюджетній, комунальній і приватній сферах", яка відбулася наприкінці лютого у Бердянську, передає портал Depo.Запоріжжя з посиланням на Pro.berdyansk.

За словами розробників, представлений газогенератор може забезпечити енергопотреби невеликого підприємства або установи.

"Таке устаткування безпечне і під час експлуатації не виділяє шкідливих речовин в атмосферу. Газогенератор, вартість якого стартує від 65 тисяч гривень, окупиться протягом року", - запевняють науковці.

Як зазначають запорізькі вчені, преставлений газогенератор може працювати на відходах водоочисних станцій Бердянського водоканалу. Також науковці запевнили, що можуть розробити аналогічну установку для полігону твердих побутових відходів.

За словами заступника міського голови Станіслава Лимарчука, інвестори готові фінансувати подібні проекти і подавати доступне тепло в будинки бердянців.

"Вартість їх послуг буде значно нижчою, ніж у "Тепломережі", - запевняє чиновник.

Наразі найбільший газогенератор запорізькі вчені встановили у місті Яготин, Київської області. Установка обслуговує молочний комбінат і виробляє близько 330 кубічних метрів біогазу на годину.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя