З сотнями новонароджених і майже без відвідувачів: Як бердянський зоопарк виходить із карантину

Упродовж  карантинних тижнів в бердянському зоопарку "Сафарі" народилися сотні малюків, але бачать їх поки лише жителі Бердянська
 

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
З сотнями новонароджених і майже без від…

Один із найпопулярніших туристичних об’єктів Запорізької області – зоопарк "Сафарі" цьогоріч очікував на вдалий туристичний сезон. Восьмого березня тут був натовп людей. Такого в березні в зоопарку не бачили упродовж усіх років його існування. "Думали: "Оце буде сезон", а тут хлоп – коронавірус", – каже директор зоопарку Ігор Кальченко.

Як й інші зоопарки України, "Сафарі" зачинився 11 березня й пробув "на карантині" два місяці. Попри відсутність заробітків, протрималися тут без сторонньої допомоги й без скорочень персоналу. Однак дозвіл відкритися ситуацію покращив не сильно. За відсутності міжобласного та міжнародного сполучення зоопарк відвідують тільки місцеві жителі та ті, хто їдуть у Бердянськ власними авто. Основну ж аудиторію закладу у сезон традиційно складають курортники. Нині їх у Бердянську – одиниці.

Не всі тварини в зоопарку однаково приязно ставляться до уваги туристів. Однак чимало за відвідувачами скучили. Різноманітні примати, єноти, поні тощо тягнуться з вольєрів до людей.

Навесні зоопарк традиційно переживає бебі-бум: різні тварини приводять малюків. Карантин, звісно ж, нічого не змінив у житті тутешніх звірів. У майже півсотні видів з’явилося потомство, кількість малюків, за словами Кальченка, обчислюється сотнями.

Найбільше тішиться персонал із бебі-буму у карликових приматів. Тутешня їх колекція найбільша не лише в Україні, а й в Європі. Цієї весни вперше малюки з’явилися у біловухих й чорновухих ігрунок.

Побільшало й інших тварин "мініатюрних" порід: свинок, кіз. Дуже зворушливі малюки сурікатів та єнотів.

Утім, традиційно найбільше уваги приділяється малечі великих хижаків. Цьогоріч пара білих бенгальських тигрів, Азіра, що колись прибула з чеського зоопарку, та Француз – подарунок "Сафарі" від паризьких колег, втретє принесли малюків. Парочку білосніжних хлопців –  Акшая і Девдана. Імена їм обирали усім світом. Із кількох тисяч запропонованих інтернет-користувачами імен зупинилися на цих, бо вони мають індійське походження, а значить, "рідні" для бенгальських тигрів. 

Малюкам щойно виповнилося два місяці. Мешкають вони разом із мамою-Азірою у вольєрі, але кожного дня на півгодини-годину їх забирають доглядачі. По-перше, аби малюки отримали достатньо променів сонця та свіжого повітря, по-друге, привчають маму до людських дотиків до її малят. Потрібно це зовсім не для відвідувачів, а для самих тигренят, аби їх можна було спокійно забрати для проведення щеплень, огляду, або для допомоги, якщо вони раптом прихворіють. "Якщо б ми їх не брали у мами постійно, то раптом, щось станеться, вона б не дозволила до них доторкнутися", – пояснюють кіпери (доглядачі за тваринами, – Ред.).

Перше щеплення Акшаю і Девдану зробили у два місяці, попереду ще кілька. Тигренята почуваються добре, годуються виключно маминим молоком.  Азіра – ідеальна мама. Буває таке, що у великих хижаків у неволі молока немає чи не хочуть годувати. Азіра годує", – розповідає Кальченко.

Із мамою малюки перебуватимуть десь до року. Їхня подальша доля ще не визначена. Попередні діти Азіри і Француза мешкають у Бердянську. Ці, не виключено, переїдуть до іншого зоопарку "в рамках обміну".     

У дикій природі в тигрів-альбіносів шансів вижити майже немає. Одноплемінники вважають їх аномалією та вбивають. Полювати, маючи такий окрас, теж непросто. Зате в зоопарках ці неймовірно красиві тварини дуже приваблюють відвідувачів і прекрасно почуваються.

Акшай і Девдан у свої два місяці важать як півторарічна дитина – майже 15 кілограмів, а невдовзі стануть як батько Француз, чия вага сягає трьох центнерів.

Наприкінці травня – початку червня чимало туристів рушать у зоопарк саме аби подивиться на народжених навесні малюків. Утім, цьогоріч і Акшая з Девданом, і малечу полярних вовків, і мініатюрних мавпочок змогли побачити одиниці. Доріжки зоопарку майже порожні, господарями на них відчувають себе пави.

Усі сподівання персоналу "Сафарі" на справжнє відновлення роботи пов’язані із обіцяним від сьогодні поступовим відновленням сполучення. У розпал туристичного сезону, в липні, тут сподіваються здивувати курортників майже півсотнею нових видів тварин: пітонами, хамелеонами, крокодилами – добігає кінця обладнання тераріуму. Про те, що сезон може взагалі зірватися, у зоопарку воліють не думати. Пережити тривале безлюддя йому буде складно, адже подібні заклади рідко отримують надприбутки, зате завжди несуть надвитрати.

Читайте також:

Великодні левенята та боязкі капуцини: Які сюрпризи підніс весняний бебі-бум у бердянському зоопарку

Останній рік цирків із тваринами: Хто надалі опікуватиметься чотирилапими артистами

Нагодуй лева: На Запоріжжі рятують чотирилапих, які через карантин опинилися у скрутному становищі

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme