У Музеї історії Бердянська відкрилася виставка відреставрованих предметів

Після ретельної реставрації експонати з музейних фондів отримали "друге життя" в Бердянську

Depo.Бердянськ
18 травня 2017 17:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на "ПроБердянськ".

До Міжнародного дня музеїв, який в усьому світі відзначають 18 травня, Бердянський краєзнавчий музей підготував виставку відреставрованих музейних предметів. Відкрилася вона в Музеї історії міста по вул. Італійської (колиш. Дюміна), 15.

Як розповіла старший науковий співробітник музею Олена Мілько, організація подібних виставок саме до Міжнародного дня музеїв стала вже традицією. У фондах краєзнавчого музею дуже багато предметів і показати їх усіх в постійних експозиціях можливості немає, крім того, часто експонати надходять в непривабливому вигляді. Всім їм дає "друге життя" музейний реставратор Євген Кротов. Нова виставка - результат його роботи за останній рік.

Відвідувачі зможуть побачити тут як добре знайомі предмети: прядки, класичний російський самовар, всіляку кухонну і домашнє начиння; так і справжні раритети: павільйонний фотоапарат (виробництва Німеччини) і крихітні дитячі санки початку минулого століття, російську гармонь "Петроградку" і гвинтівку Мосіна, зняту з дна моря. А також вишиті картини роботи відомої бердянської майстрині Мотрони Білоусової-Каракаш - матері знаменитого радянського художника Петра Білоусова.


Павільйони пластинчастий фотоапарат фірми "ICA Aktiengesellschaft" (Дрезден), 1910-1920 рр.


Ст. науковий співробітник музею Олена Мілько демонструє гвинтівку Мосіна. До реставрації зброю було покрито іржею і наростами черепашок


Дитячі санчата для самих маленьких


Серед предметів, переданих в музей, чимало сімейних реліквій


Вишита картина роботи Мотрони Білоусової-Каракаш, була подарована бердянському лікаря вдячним пацієнтом


"Петроградка" - родоначальниця російських гармонік, до реставрації представляла купу окремих деталей

Нагадаємо, як раніше писав портал Depo.Запоріжжя, запоріжців кличуть на "Музейну дику ніч" з барабанами та гострими відчуттями.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя