ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Бердянську збережуть пільговий проїзд

У Бердянську вирішили питання з пільговим проїздом
Depo.Бердянськ
27 серпня 2016 13:57
ФОТО: depo.ua
У Бердянську збережуть пільговий проїзд
У Бердянську збережуть пільговий проїзд

У зв'язку з децентралізацією перевізники району вже не отримують компенсацію з держбюджету за перевезення пасажирів-пільговиків. Через це могла скластися напружена ситуація в транспортній сфері. Тому, щоб не змушувати соціально незахищені групи людей повністю платити за свій проїзд, сільради і підприємці-перевізники знайшли вихід з положення, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на "ПроБердянськ".

Як розповів начальник управління економічного розвитку та житлово-комунального господарства Бердянської РДА Володимир Сенченко, Новопетрівська, Долинський, Дмитровський і Червонопільської сільради, а також Андріївська селищна рада, уклавши відповідні договори з перевізниками, компенсують перевезення пільгових категорій пасажирів. Але навіть в тих сільрадах, де такі договори поки не укладені, людей возять із збереженням всіх пільг - перевізники це роблять за свій рахунок.

Є нарікання від жителів Новопетрівської сільради: за їхніми словами, цей сільський автобус почав курсувати немає від Центрального ринку, а від автовокзалу. Але в касах автовокзалу вони не можуть придбати квиток зі 100% пільгою. У кондуктора, коли автобус йде з Новопетрівки, можуть, а на автовокзалі, коли автобус їде назад, - вже немає.

Диспетчер автовокзалу "Бердянськ" Анна Нор пояснила, що в більшості областей України, включаючи і Запорізьку, при продажу всіх квитків через каси автовокзалу стягується автостанційний збір. Це означає, що навіть якщо людина має право на повністю безкоштовний проїзд, він все одно повинен сплатити цей збір. Розмір такого збору визначає обласна адміністрація.

Втім, для мешканців Новопетрівської сільради автостанційний збір не так вже й великий: до Новопетрівки його розмір становить 1,66 гривень, а до Старопетрівка - 1,19 гривень.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя