ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Бердянську мітингували студенти і викладачі коледжів

Студенти і викладачі бердянських коледжів вимагають Президента підписати Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України відносно фінансування професійно-технічної освіти"
Depo.Бердянськ
4 березня 2016 14:10
ФОТО: depo.ua

Мітинг відбувся на площі біля МПК ім. Т.Г. Шевченко. У ньому взяли участь кілька сотень людей, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на "Бердянськ24".

Нагадаємо, згідно з прийнятим на 2016 рік Бюджету України, фінансування закладів професійно-технічної освіти перекладено на місцеві органи влади. 4 лютого депутати Верховної Ради переглянули це рішення і проголосували за повернення фінансового забезпечення проф-тех освіти державі.

У Бердянську через зміни в законодавстві утворилася заборгованість по заробітній платі та стипендіях за січень і лютий. Депутати міськради профінансували з місцевого бюджету покриття заборгованості, що утворилася за рахунок місцевого бюджету. На сьогодні заборгованість погашена в повному обсязі.

Однак, на календарі вже березень, а Закон все ще не підписаний. Як відомо, згідно з чинним законодавством прийнятий Верховною Радою документ, Голова держави повинен підписати протягом 15 днів. У разі непідписання в установлений строк, статтею 94 Конституції України передбачено наступне: "У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений".

Місцеві викладачі та студенти вкрай стурбовані долею фінансування закладів професійно-технічної освіти в Україні і закликають Президента України підписати Закон. У свою чергу, Профспілка працівників освіти і науки України оголосила підготовку до загальнонаціонального страйку.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя