Скандал із дитячими подарунками у Бердянську: Експерти підтвердили заборонені домішки у цукерках

У цукеркових наборах, що їх вручали бердянським школярам та дошкільнятам напередодні Нового року, підтверджено вміст заборонених компонентів
 

Про це йдеться в ухвалі Бердянського міськрайонного суду, що її було оприлюднено в реєстрі судових рішень, 11 березня, повідомляє Depo.Запоріжжя.

Перевірку новорічних цукерок здійснив Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації, він підтвердив вміст заборонених компонентів. Із цукерками розбираються в рамках провадження за ст. 358 Кримінального кодексу (підроблення документів), що його було відкрито наприкінці грудня, після того, як вибухнув скандал із подарунками.

У поставці дітям небезпечних цукерок підозрюється  ФОП Фатьянов Максим Вікторович. Саме йому за результатами конкурсу відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради наприкінці 2018 року замовив постачання 7608 новорічних кондитерських подарунків "Паровозик" виробництва ПАТ "Чернігівська фабрика "Стріла " на загальну суму 266 тис. грн. При цьому, як зазначають Наші гроші.Запоріжжя, на тендер подалося восьмеро учасників. Чотири дешевших пропозиції відхилили з різних претензій до документації або ж самої продукції.

Про те, що цукерки містять заборонені для дітей домішки, свідчила інформація на етикетці, де ці харчові добавки були перелічені. Але підприємець запевняв, що це були "помилкові етикетки з іншого подарункового набору". Натомість правоохоронці підозрюють, що  підприємець надав виконкому документи, які не підтверджують походження та якість фактично поставленого товар, та поставив товар, який не відповідає вимогам тендерної документації та умовам договору.

Суд задовольнив клопотання слідчого про доступ до тендерної документації, що стосується постачання ФОП Фатьянов новорічних подарунків.  

Зазначимо, за даними Наших грошей, Максим Фатьянов – підприємець "із орбіти" нардепів Олександра Пономарьова та Сергія Валентирова.

Нагадаємо, скандал через "хімію" у дитячих новорічних подарунках вибухнув, щойно їх почали роздавати. На сполох забили бердянські батьки, вони ж звернулися до поліції. Загалом, для бердянських шкіл та садків було закуплено 7608 таких подарунків: 2696 – для малечі з дитсадків та 4585 – для учнів початкової школи та дітей пільгових категорій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя