Як "запалюють" бердянські "бравосеки"

Геріатричний пансіонат Бердянська забезпечує передову маскувальними сітками

Як "запалюють" бердянські "бравосеки"…

Велика територія, затишні оселі, налагоджений побут, п'ятиразове харчування - геріатричний пансіонат Бердянська, поза сумнівів, комфортний заклад. "Олл інклюзив", - жартує директор Володимир Милакумов. Втім, в цій хоспісній установі доживають віку самотні старі та інваліди, про яких більше нема кому подбати. Мали би доживати, та ці люди живуть наповненим життям і в суворі часи можуть навіть стати на захист Батьківщини. Другий рік поспіль пенсіонери допомагають фронту.

Директор закладу Володимир Милакумов

Директор згадує, як одного разу до його кабінету прийшли "делегати" з вимогою створити умови для допомоги хлопцям на передовій. "Усі зараз "волонтерять", а ми що гірші за інших?", - заявили мешканці і уточнили, що хотіли б плести для АТО маскувальні сітки та "кікімори".

Ідею обговорили, зв'язалися з місцевими волонтерами, опанували технологію плетіння сіток - вирішили на цьому і зосередитись. Заклад виділив окрему кімнату, де встановили станки для плетіння. Директор хотів ще музикою або телебаченням кімнату забезпечити, але новоспечені помічники фронту відмовилися, мовляв, за роботою краще спілкуватись. З матеріалами допомогли бердянські волонтери організацій "Наші Атланти" і "Захист". Вони ж передають з АТО замовлення на сітки. До уваги беруть розмір та колір. Одного разу привезли і назву для створеного у геріатричному пансіонаті руху. Розповіли хлопцям на передовій, що ось цю сітку сплели для них бердянські старі. Хлопці пожартували: "Так у вас там бравий сектор!". Назва "Бравий сектор" прийшлася мешканцям пансіонату до вподоби, тепер вони називають себе виключно так.

Кістяк "бравосеків" складають на сьогодні сім мешканців закладу. Як не дивно, сітки плетуть не лише жінки, а і чоловіки. Вони, щоправда, більше на допоміжних роботах: щось порізати, полагодити. Утім, візочник Володимир, який в "минулому" житті був "швеєм-мотористом", нині опановує виробництво рукавичок для бійців.

Бердянські "бравосекі" повним складом

Поки ж основна продукція "Бравого сектору" - маскувальні сітки і шкарпетки. За понад рік тутешні мешканці сплели 20 великих сіток для бліндажів, та майже 50 пар шкарпеток з подвійною п'яткою, бо так міцніше.

Кістяк руху - Лідія Боброва

Кістяк руху - Адель Бойко

"Звісно, наші волонтери працюють повільно, вік вдається взнаки. Працюють до обіду, десь годинки дві. Утім, майстерня відкрита весь час, тож йдуть туди, коли захочуть", - розповідає директор.

Керівництво і лікарі закладу схвалюють захоплення своїх підопічних. По-перше, плетіння розвиває дрібну моторику, а це добре впливає на розумову діяльність, по-друге, - волонтери відчувають суспільну значущість своєї роботи, а це покращує і загальний стан їхнього здоров'я, і, в прямому сенсі, подовжує життя.

Історія "Бравого сектору" вже закарбована на сторінках книги про волонтерський рух на Запоріжжі "Наші Атланти: жертовність во ім'я спасіння", написаної місцевим волонтером Степаном Герилівим. Отримали мешканці геріатричного пансіонату і визнання на високому рівні - у штабі АТО. Нещодавно їм вручили грамоту штабу за допомогу фронту. І звісно ж, весь час переказують привіти і подяки "Бравому сектору" хлопці з передової. А "бравосеки" вкладають у шкарпетки, які передають на фронт, зворушливі записочки з побажаннями хлопцям.

Кидати свою справу в геріатричному пансіонаті не збираються, доки в Україні не запанує мир. Пенсіонери впевнені, що теж його наближають.

Фото: ПроБердянськ, 06153.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme