На Запоріжжі знайшли замурований надгробок лікаря, що півтора сторіччя тому боровся з епідеміями (ФОТО, ВІДЕО)

Надгробок зі старого єврейського кладовища півсторіччя був замурований у фундаменті старої котельні в курортному Бердянську. Знайшли його нині, коли почали демонтаж споруди    

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на "Про Бердянськ".

Знайдений у фундаменті старої котельні на глибині два метри надгробок потрапив туди з могили бердянського лікаря Сави Гридіна, який помер 1876 року на 41-му році життя. Гридін з 1867 року працював у Бердянську, спочатку - лікарем бердянського повітового училища, потім - чоловічої гімназії. Медика часто відряджали у різні населені пункти для боротьби з епідеміями, за що він неодноразово отримував подяки від губернського керівництва.

Поховано лікаря було на єврейському цвинтарі, який був геть знищений під час будівництва підприємства газового господарства. У фундамент котельні надгробок потрапив невипадково: за радянських часів працівники не переймалися питаннями моралі, надгробками зі знищених кладовищ посилювали фундаменти.

Нині працівники, що демонтують котельню, пообіцяли працювати обережніше. Не виключено, що там ще знайдуться артефакти зі знищеного єврейського кладовища.

Знайдений пам'ятник має історичну цінність, його перенесуть на подвір'я меморіального будинку-музею Шмідта разом з іншими надгробками з єврейського кладовища.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя