На Запоріжжі влада прибрала раніше оприлюднені адреси переселенців

Із сайта Бердянської міськради зникли адреси реєстрації переселенців та заклики до місцевих жителів виявляти “липових” ВПО
Depo.Бердянськ
3 квітня 2016 13:09
ФОТО: depo.ua

Заклик до бердянців, перевірити, чи не зареєстровані за їхніми адресами тимчасово переміщені особи, що був розмішений на сайті бердянської міськради 31 березня, зник звідти разом з майже сімома тисячами адрес біженців, які були оприлюднені владою. Про це повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

На Запоріжжі влада прибрала раніше оприлюднені адреси переселенців  - фото 1

На Запоріжжі влада прибрала раніше оприлюднені адреси переселенців  - фото 2

Адреси прибрали після того, як галас навколо цього підняли правозахисники та громадські активісти. Зокрема, на неприпустимості таких дій наголосила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська у відкритому листі до Міністра соціальної політики України Павла Розенка. “Такі заклики до місцевої громади щодо відслідковування місця проживання внутрішньо переміщених осіб можуть призвести до негативних наслідків, стигматизації та нетолерантного ставлення місцевої громади до переміщених осіб“, – зазначила омбудсмен.

Розкритикувала дій влади й координатор виборчих і політичних програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська на своїй сторінці у “Фейсбуці“. “Питання приватності, безпеки та поваги до людської гідності поза дискурсом. А давайте вивалимо списки людей з інвалідністю, матерів-одиначок, малозабезпечених та будемо ходити всім кагалом до них додому, перевіряти, чи ноги на місці, скільки дітей та зо в холодильнику! Давайте зробимо спецбригади і замінимо компетентні органи та державу. А ще давайте одразу надішлемо всі списки “ДНР“ та “ЛНР“, щоб синхронізувати такі перевірки“, - обурилася вона.

Як зазначила Ольга Айвазовська в інтерв’ю Громадському радіо, перевіряти варто, але за це мають відповідати компетентні органи, але не окремі громадяни. Недопустимо закликати громадян здійснювати візити до приватних помешкань людей, які змушені отримувати соціальні виплати.

Раніше портал Depo.Запоріжжя повідомляв, що Depo.Запоріжжя для пошуків “липових” переселенців на Запоріжжі оприлюднили адреси реєстрації майже семи тисяч ВПО.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя