Відпочинок на островах: Чому по нього варто їхати до Запоріжжя

Первозданна природа з десятками видів тварин, нудистський пляж для тих, хто хоче відчути літо кожною клітиною, сповнене таїн кладовище кораблів – все це є на островах Запорізької області, дивовижних куточках для відпочинку та усамітнення
 

Відпочинок на островах: Чому по нього ва…

"Відпочинок на островах" – це звучить екзотично та багатообіцяюче. І запорізькі острови не розчарують. На них, дійсно, можна втекти від міської суєти, насолодитися пляжним спокоєм, побути наодинці зі своїми думками. Портал Depo.Запоріжжя зробив огляд найцікавіших островів міста і області для тих, кому подобається подорожувати, набиратися нових вражень, відчуттів та емоцій.

Острів Хортиця

Хортиця - найбільший острів, розташований на Дніпрі, входить до складу міста Запоріжжя. Загальна площа Хортиці – понад 23 кв. км, протяжність сягає 12,5 км. Хортиця - це і природний заповідник, і історична місцевість.

Навесні та влітку острів потопає в зелені. Рослинний та тваринний світ Хортиці вражає різноманітністю: степ, дубові та хвойні ліси, заплавні луги. На острові, здебільшого в плавневих лісах на півдні, мешкають понад 30 видів тварин, 120 видів птахів та 10 видів плазунів.

У 2007 році Хортицю визнали одним з "Семи чудес України".

Що робити

З берегів Хортиці добре милуватися мальовничими дніпровськими порогами і Дніпрогесом. А ще - просто гуляти та дихати свіжим повітрям, якого власне у Запоріжжі бракує. У святкові та вихідні дні тут можна подивитися на бравих козаків та їхні виступи.

На Хортиці можна взяти на прокат велосипед чи приїхати сюди на своєму, аби дослідити якомога більше куточків острова. Ще один варіант острівного відпочинку – подивитися на береги острова з боку Дніпра. Для цього можна взяти на прокат каяк чи байдарку, або ж вирушити на екскурсію річковим трамвайчиком.

Для любителів екстремального відпочинку по вихідних організовані стрибки на мотузках з Аркового мосту, що веде на острів.

Цікавинки

На Хортиці зазвичай шукають козацької історії та запорозького духу. Туристи не будуть розчаровані. Хоча власне на Хортиці Січі не було, саме тут діє історико-культурний комплекс "Запорізька Січ" - узагальнений образ козацьких столиць XVI-XVIII століття. Саме тут у 2007 році був знятий фільм "Тарас Бульба".

Козацтвом історія острова не обмежується – люди з’явилися тут ще 8-12 тисячоріч тому, тут є пам’ятки скіфського і більш ранніх часів: могильники, святилища тощо.    

Де зупинитися

На Хортиці доволі багато готелів, баз відпочинку та санаторіїв. Тут можна винайняти номер від 200 до 1000 гривень за ніч. А краще взяти намет та провести ніч прямо на березі Дніпра. Влітку на Турпляжі завжди безліч туристів, які палять багаття і співають пісень під гітару. Тут панує особлива, ні з чим незрівнянна, атмосфера.

Острів Байда

Невеликий острів, що має 570 метрів завдовжки і близько 160 метрів завширшки, називають "Малою Хортицею". Він точно повторює не лише форму і контури "великої" Хортиці, а навіть послідовність ландшафтних зон. Як і на Хортиці, на Байді північна частина острова -  скеляста височина, до півдня скелі стають все нижчими; центральна частина Байди вкрита степом, а південна – плавневим лісом. Саме "Малу Хортицю" варто вважати колискою запорозького козацтва. Перше укріплення козаків тут було побудоване 1556 року Дмитром (Байдою) Вишневецьким.

Що робити

Відпочивати вдалині від міської метушні і шумного транспорту, купатися у чистій воді, засмагати на невеличких піщаних пляжах. Ввечері можна влаштувати пікнік з шашликами та насолодитися звуками природи.

Цікавинки

Острів Байда утворився внаслідок великої повені навесні 1843 року. До цього він був з'єднаний з материком піщаним перешийком. На острові відкриті і досліджені пам'ятники ІІІ-І тисячоліття до нашої ери і XII-XVIII століть нашої ери. У північній частині навіть нині добре видно рови і вали - це залишки укріплень часів російсько-турецької війни 1735-1739 років. Нижче цих укріплень археологам вдалося виявити залишки містечка з фортецею, побудованої Дмитром Вишневецьким в середині XVI століття. Це містечко вважається першою в історії Запорізькою Січчю.

Де зупинитися

На острові розташована база відпочинку "Бригантина". Доба відпочинку тут обійдеться у 400 гривень за будинок. На території є кухня, мангали та альтанки для відпочинку.

Острів Сагайдачного

Штучний острів, що утворився внаслідок затоплення правого берега Дніпра під час будівництва Дніпрогесу на початку 1930-х років. Тоді рівень води піднявся і затопив значну частину суші, але невеличкий клаптик Правого берега в найвищому місці залишився над поверхнею води. Саме він і став островом Леніна, який під час декомунізації було перейменовано в острів імені Сагайдачного.

Що робити

Острів Сагайдачного не є популярним місцем відпочинку серед запоріжців. Але на острові є пристань і декілька пляжів, а значить, туди можна потрапити на човні, чим і користуються нечисленні відпочивальники, які знають про це місце. Зважуючи на те, що на острові доволі тихо, тут можна спокійно порибалити. А відсутність натовпу туристів, робить острів ідеальним місцем для фотосесій на природі.

Цікавинки

На початку ХХ століття в цьому місці був побудований Кічкаський міст, через який здійснювалося залізничне сполучення між Донбасом та Криворіжжям. Після закінчення будівництва Дніпрогесу потреба в Кічкаському мості відпала, тому він був демонтований. Але і досі тут помітні залишки правобережної опори цього мосту.

Де зупинитися

"Цивілізованих" місць відпочинку тут немає, проте відчайдухи все ж таки можуть розбити наметове містечко, аби провести на острові ніч.

Острів Дзендзик

Це вже Азовське море. Колись Дзендзик був півостровом, але через різноманітні природні процеси, остаточно від’єднався від "великої землі". Саме з острова Дзендзик починається Дальня Бердянська коса. Частина її території оголошена заповідною зоною. Приємною особливістю Дзендзика є те, що в морі навколо нього майже не буває хвиль. У порівняні з рештою Азовського узбережжя вода тут найпрозоріша. Вхід у море дуже пологий, немає великих глибин, що сприяє безпечному відпочинку з дітьми.

Що робити

Насолоджуватися природою та затишним відпочинком. Якщо вистачить сміливості, то можна відвідати і нудистський пляж. Інфраструктура тут відсутня, проте є велика пляжна зона, усипана м'яким піском, і чисте море з блакитною водою.

Цікавинки

Раніше біля острова була купа затоплених суден. Місцеві називали це місце "кладовище кораблів". Більшої частини з них вже немає, але парочку затоплених баркасів, навколо яких снують зграйки рибок, побачити можна досі.

Де зупинитися

Зупинитися на острові Дзендзик можна хіба що у наметі. Але якщо запланований тривалий відпочинок, то краще зняти житло поблизу острова, наприклад, на Косі.

Острів Бирючий

Фактично це не острів, а розширена частина Федотової коси в Азовському морі. Від коси до 1929 року Бирючий був відділений невеликою протокою, саме тому і отримав назву острова. Нині в період дощів і вітрів найвужча ділянка, яка з’єднує острів з косою, опиняється під водою – тоді Бирючий знову стає справжнім островом.

Що робити

Насолоджуватися краєвидами незайманої людиною природи. Тут пестить погляд бірюзова вода і пустельність широких пляжів. Також можна відвідати місцеві озера чи вирушити на автомобільну екскурсію углиб острова. А ще на острові можна зробити дивовижної краси фотосесію.

Цікавинки

На Бирючому розташований державний заповідник – тваринний світ тут дуже різноманітний. Під час прогулянки можна побачити оленів, ланей, єнотовидних собак, безліч зайців тощо. Влітку щодня на Бирючому влаштовують "фотосафарі", аби туристи змогли зробити яскраві кадри з мешканцями острова – тваринами та птахами.  

Де зупинитися

На самому острові місце для відпочинку лише одне – у наметі. У сезон уздовж берега намети стоять щільними ланцюжками. Це безкоштовно і романтично. Прихильники комфортного відпочинку можуть зупинитися в апартаментах біля острову. Ціни на проживання тут доволі високі, але умови - максимально комфортні.

Фото: hortica.zp.ua, kirillovka.ks.ua, tanyacher.livejournal, travels-ukraine

Читайте також:

Мальовничі краєвиди Великого лугу чи менонітські "замки": Яких запорізьких див можна дістатися пішки;

Скіфські поховання чи природне розмаїття плавнів: До яких запорізьких див можна рвонути на ровері;

"Самоцвітна" водойма чи старовинна морська фортеця: Які запорізькі дива доступні з автівкою.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme