Гості та жителі запорізького курорту через креветок підхопили одну з найнебезпечніших "морських" інфекцій

У постраждалих через вживання морепродуктів у курортному Бердянську діагностовано галофільоз, який ще називають "хворобою недоварених креветок"     
 

Гості та жителі запорізького курорту чер…

Про це повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, передає Depo.Запоріжжя.

У більшості (восьми із 19) хворих у Бердянську підтверджено галофільну інфекцію. Збудник (Vibrio parahaemolyticus), який підхопили гості та жителі запорізького курорту, вважається найбільш небезпечним, здатним викликати тяжкі захворювання людей.

У лабораторному центрі уточнили, що захворюваність пов’язана з вживанням морепродуктів: креветок, мідій, рапанів, які були придбані на ярмарку "Традіційний" на проспекті Східному у Бердянську в одній із торгових точок (17 осіб), Центральному ринку (одна особа), інших ринках міста (одна особа).

Довідка.

Галофільоз – гостре харчове отруєння, що виникає в результаті вживання в їжу продуктів харчування морського походження, інфікованих галофільнимі (розмножуються в солоній середовищі існування) вібріонами. Захворювання поширене на прибережних територіях країн Південно-Східної Азії, Японії, США, на Тихоокеанському узбережжі Росії. За 6-8 годин після вживання інфікованих морепродуктів з’являються нудота, головний біль, нестерпний біль у животі, частий пронос. У жодному разі не слід займатися самолікуванням. Слід викликати лікаря, а до його приходу промити шлунок якомога більшою кількістю води, аби вилучити залишки харчового продукту.

Раніше повідомлялося, що на запорізькому курорті відпочивальники масово отруїлися креветками з рибного ринку: до лікарів звернулися 19 людей. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом масового отруєння.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook