ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бердянські депутати об'єдналися в групу на підтримку спецстатусу

У Бердянську відбулася презентація законопроекту "Про спеціальний правовий режим застосування норм законодавства України в соціально-економічній, бюджетній та інших сферах на територіях з ускладненою екологічною ситуацією"
Depo.Бердянськ
23 липня 2015 15:18
ФОТО: depo.ua
Бердянські депутати об
Бердянські депутати об'єдналися в групу на підтримку спецстатусу

Результатом круглого столу 23 липня стало створення міжфракційної депутатської групи "Соціальний Бердянськ", на підтримку спецстатусу і соціального розвитку міста у Бердянській міській раді. На даний момент до групи увійшли 7 депутатів.

Бердянські депутати об'єдналися в групу на підтримку спецстатусу - фото 1

"Наш законопроект спрямований на вирішення численних соціально-економічних та екологічних проблем області - розповідає співавтор закону Сергій Кузьменко - він дозволить залишати в місцевих бюджетах більшість податків і зборів, направляти їх на забезпечення соціальних, екологічних та медичних програм. Мешканці міста та області мають отримати компенсаційні надбавки до заробітної плати, пенсій та стипендій. Законопроект передбачає забезпечення безкоштовності медицини та освіти. В цілому, наша ініціативи відповідає оголошеним курсом на територіально-адміністративну реформу і реформу місцевого самоврядування".

Законопроект передбачає надання Запорізької області спецстатусу, і як наслідок, значне розширення повноважень органів місцевого самоврядування, а також комплекс заходів щодо соціальної підтримки мешканців регіону, також вирішення злободенних соціальних, медичних та екологічних проблем Бердянська. На думку авторів законопроекту, його актуальність визначається погіршується соціально-економічної та екологічної ситуацією в регіоні, викликаної високою концентрацією промислових об'єктів і відсутністю фінансування актуальних для суспільства програм.

На підтримку законопроекту висловилися і представники Бердянської міськради.

"Цей законопроект сьогодні актуальний, як ніколи. Особливо актуальні питання соціально-економічного розвитку для Запоріжжя, Бердянська та всієї області", - прокоментував дане рішення депутат Бердянської міської ради Володимир Бурда.

Нагадаємо, що розробку законопроекту "Про спеціальний правовий режим застосування норм законодавства України в соціально-економічній, бюджетній та інших галузях на територіях з ускладненою екологічною ситуацією" ініціював Рада з екоспецстатусу Запоріжжя. Законопроект підтримали більше 40 тисяч мешканців регіону і депутатська міжфракційна група Запорізької міської ради "Соціальне Запоріжжя". 10 червня Запорізька міськрада більшістю голосів прийняла звернення до Президента та Верховної Ради на підтримку законопроекту. Сьогодні ж подібна депутатська група на підтримку спецстатусу вже почала роботу в Запорізькій обласній раді.

Представники руху зазначають, що незважаючи на всебічну соціальну вигоду проекту для регіону окремі олігархічні угрупування намагаються дискредитувати ідею законопроекту.

Зокрема, за словами Сергія Кузьменка, цим займаються ЗМІ групи Ріната Ахметова. У "Соціальному Запоріжжя" вважають, що причиною страхів олігарха може бути те, що прийняття законопроекту змусить олігарха підняти зарплату робітникам своїх металургійних підприємств.