Бердянець із пересадженим серцем підкорив Говерлу (ФОТО)

Перша людина з трансплантованим серцем піднялася на найвищу гору України. Першопрохідцем став 34-річний бердянець

Про це повідомляє "Бердянськ 24", передає Depo.Запоріжжя.

Три роки тому бердянцю Максиму Грекову поставили невтішний діагноз, що потребував трансплантації серця. Це приголомшило молодика, який з малечку вів спортивний спосіб життя. За рік йому зробили пересадку, тепер він повертається до звичайного життя, наскільки це можливо. Важною віхою на цьому шляху стало сходження на Говерлу. Максим став першою людиною з трансплантованим серцем, що підкорила найвищу вершину України.

"Я перша людина в історії, який з донорським серцем забрався на Говерлу. Мені знадобилося для цього годин п'ять, напевно. Звичайно, раніше я на таку висоту просто забіг би. Але, самі розумієте, що я не так давно був на межі смерті..." – розповідає хлопець.

Нині Максим мешкає у Києві. Відвідуючи лікарів, нині для нього це обов'язково, знаходить час, аби відвідати пацієнтів зі схожими діагнозами: підтримує та ділиться з ними досвідом.

Мріє зняти документальну стрічку про унікальних людей з донорськими серцями, які живуть в різних куточках планети.

"Хочу проїхати весь світ на машині з українськими номерами і видати крутий життєстверджуючий фільм. По-перше, щоб безпосередньо показати цих людей, опублікувати їх історії. А, по-друге, змінити ставлення до трансплантології в Україні ", - поділився молодик.

Максим, як і до операції намагається вести спортивний спосіб життя: бігає, стрибає, катається на велосипеді, грає в баскетбол, багато подорожує. Каже, використовує нині свій потенціал приблизно на 70%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя