Запорізька СЕС запевняє, що викидів стало менше

За минулий рік запорізькі промислові підприємства скоротили кількість шкідливих викидів в атмосферу на 16%

Про це йшла мова на розширеній нараді в Запорізькій обласній раді щодо звіту про виконання природоохоронних заходів, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

Згідно з даними Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА, протягом 2013 - 2015 років органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами області була проведена відповідна робота, в результаті якої виконувались природоохоронні заходи на суму 1 млрд. 421 млн. 699 тис. грн. Крім того, в 2014 році в порівнянні з попереднім роком, шкідливі викиди в атмосферу зменшилися на 16%.

Як повідомляє Відділ взаємодії із засобами масової інформації та висвітлення діяльності Запорізької обласної ради, представники комбінату "Запоріжсталь", "Дніпроспецсталь", "Дніпроенерго" та інші відзвітували про виконання заходів, передбачених обласною комплексною Програмою охорони навколишнього середовища.

Проте всі ці заходи не допомагають вирішити проблему в цілому. Згідно з багаторічними даними моніторингу СЕС, результати більшості досліджень атмосферного повітря не відповідають гігієнічним вимогам. Середній показник за ці роки становить 19,5%. Найбільш забрудненими як і раніше залишаються Орджонікідзевський, Заводський та Шевченківський райони міста.

При цьому значне забруднення атмосферного повітря Запоріжжя здійснюється за рахунок пилу (34% від усіх перевищень), з'єднань фенолу (29%), сірководню, сірковуглецю (24-27%). Перевищення за вищевказаними інгредієнтам реєструвалися в межах від 1,1 до 2,2 рази гранично допустимих концентрацій (ГДК). При цьому сірчисті з'єднання, пил і фенол залишаються провідними забруднювачами протягом всіх минулих років.

При цьому в СЕС визнають, що основною причиною забруднення атмосферного повітря міста залишаються застарілі технології та обладнання, на базі якого функціонують підприємства і які не забезпечують дотримання сучасних гігієнічних нормативів.

Ускладнюють ситуацію кліматичні особливості регіону, що сприяє розсіюванню шкідливих викидів.

Проблемою також є питання організації контролю за підприємствами з виконання заходів щодо скорочення викидів в період несприятливих метеоумов і сама методика підготовки попереджень про дані несприятливі метеоумови.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua

Все новости Запорожья читайте на Depo.Запорожье

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme