Від дольменів до пірамід Гізи: на Запоріжжі будують унікальний парк мегалітів

Перший в Україні, а можливо, і в світі, парк мегалітів будують біля маленького села Салтичія у Чернігівському районі Запорізької області

Дольмени, менгіри, кромлехи, піраміди і навіть лабіринт довжиною понад тисячу людських кроків побудовані на 70 гектарах ніколи не ораного запорізького степу поблизу колишнього гранітного кар’єру в Чернігівському районі Запорізької області. Про це повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Це - парк мегалітів, тобто, дослівно - великих каменів: кам’яних споруд, характерних для кінця неоліту та періоду енеоліту IV-III тисячоліть до нашої ери.

Усі ці кам’яні пам’ятки – сучасні. Їх упродовж трьох років будували тут ентузіасти-реконструктори з історико-патріотичного товариства “Великий Степ”, які останні два десятки років захоплені відтворенням історії скіфів.

Проте побудовані вони у геодезичній й “архітектурній” відповідності до їхніх древніх аналогів. Наприклад, три кургани за розташуванням повторюють великі піраміді Гізи, та, як і вони, є точною проекцією трьох зірок з поясу сузір’я Оріона.

Тож чи варто дивуватися, що кам’яні споруди набули потужної енергетики, притаманної древнім мегалітам. Керівник проекту Сергій Мелешко з рамкою – спеціальним приладдям для виміру біополів демонструє, як розташовані енергетичні вузли біля так званого місця жіночої сили. Силові лінії проходять точнісінько по межах кам’яного плато, й той, точніше та, що знаходиться в середині “магічного кола“, повністю захищена і може набуватися древньої енергетики землі.

Місце, на якому розташований парк мегалітів, теж незвичайне. Тут виходить на поверхню граніт архейської епохи, тобто періоду, коли на землі ще не було ніякого життя, а сама вона була розпеченою магмою. За словами Мелешка, таких місць на землі дуже мало.

На сьогодні парк побудований лише на 10% від того, що запланували реконструктори. Будують вони лише ранньої весни та пізньої осені, щоб не завдати шкоди тутешнім рослинам, серед яких кілька десятків червонокнижних. Закінчити будівництво ентузіасти, які заради нього усім колективом переїхали до Салтичії, планують десь за чверть сторіччя – древні будували довше.

Унікальний парк, як і вся діяльність реконструкторів, покликаний відтворити зв'язок між древніми народами, що населяли Великий степ, і сучасними українцями.

Більше про унікальний парк мегалітів, що вмістив усю “кам’яну історію” людства, та його творців, читайте на порталі Depo.Запоріжжя згодом.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Запорожье