На гроші Кремля запорізький "антимайданівець" створив сайт "для пом'якшення антиросійських настроїв", - InfromNapalm

Мешканець Запоріжжя, 32-річний активіст "антимайдану" Павло Волков створив сайт zp.today, фінансування якого відбувалося через відомого одеського сепаратиста Артема Бузилу

Про це свідчить інформація з електронної скриньки Бузили, яку було зламано невідомими. Фрагменти листування були оприлюднені на сайті InformNapalm, передає Depo.Запоріжжя.

На зламаній пошті Бузили є лист від Волкова, датований 5-м травня 2016 року. У ньому автор описує та планує бюджет інформаційного проекту  zp.today, спрямованого на запорізьку аудиторію. Волков розповідає про своє бачення завдань сайту: "пом'якшення антідонбасскіх і антиросійських настроїв в суспільстві", "вибудовування регіональної ідентичності жителів Запорізького регіону з метою руйнування русофобського конструкту під назвою "українська нація" і подальшої перезбірки дружньої Росії держави", а також координація "громадян антифашистських поглядів" та вплив на громадську думку без порушення чинного законодавства.

На сайті припускають, що в цьому випадку Бузила був посередником між Волковим та кремлівським чиновником, одним з кураторів "українських проектів" Іналом Ардзінбою.

Також у листуванні знайшли резюме Волкова, де, зокрема, повідомляється, що з 2015 по 2016 рік він працював у "комітеті соціальних комунікацій ДНР", а також публікувався на низці проросійських сайтів і "медведчуківській" газеті "Український вибір". 

Павло Волков був причетний до діяльності проросійського руху Запоріжжя ще до анексії Криму та початку війни на Донбасі. Його матеріали регулярно публікувалися на сайті руху Віктор Медведчука "Український вибір". Під час Революції Гідності став активістом "антимайдану". Після розгону запорізького Майдану 26 січня 2014 року низка антиукраїнських ресурсів оприлюднила його розповідь під назвою "Сповідь "тітушки": "Ми відстояли Запоріжжя!".

Дос'є на Волкова є на сайті "Миротворець". "Провокатор, підтримує відносини з ідеологами терористичної Новоросії ще з 2012 року", - вказано на сайті. Також автори публікації зазначають, що він має зв'язок з терористичним батальйоном "Восток", що підтверджують скріншоти його коментарів у соцмережах.

Нагадаємо, 29 квітня 2015 року в Одесі Служба безпеки України затримала групу сепаратистів, які мали намір проголосити "Бессарабію", серед них - і журналіст Артем Бузіла. Одеські ЗМІ повідомляли, що всі затримані проросійські активісти мають відношення до сепаратистської "Народної ради Бессарабії". Бузіла 26 листопада 2015 року був засуджений до трьох років і восьми місяців обмеження волі, вийшов на свободу в березні 2016 року за "законом Савченко".

Глава СБУ Василь Грицак назвав Інала Ардзінбу куратором створення "Бессарабської народної республіки" на території Одеської області. 

На гроші Кремля запорізький

На гроші Кремля запорізький

На гроші Кремля запорізький

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Запорожье