Де у Запоріжжі вклонитися замореним голодом краянам

Де б хто не був, о 16-й мусить запалити свічку у себе на вікні

День пам’яті жертв голодомору цього року припадає на 26 листопада. У Запоріжжі в цей день жалобна акція відбудеться біля пам’ятника Жертвам голоду, що між проспектом Металургів та площею Поляка. Тут після загальнонаціональної хвилини мовчання о четвертій годині вечора будуть запалені свічки в пам’ять про жертв геноциду українського народу, заморених голодоморами, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Проводить цю акцію "Просвіта" і запрошує містян підійти до пам’ятника на 15:45. У свою чергу, місцева влада – обласна та міська, що раніше офіційно виступала організатором заходу біля пам’ятника Жертвам голоду, - його поки що не анонсувала.

Також у цей день "Просвіта" проведе жалобний мітинг об одинадцятій годині на вулиці Олександрівській біля будинку №7, що з меморіальною дошкою 778 жертвам дитячого будинку, замореним голодом у 1932-1933 році.

Одночасно, об одинадцятій годині, відразу після Божественної Літургії, відбудеться панахида біля пам’ятника Жертвам голодомору 1932-1933 років та політичних репресій, що біля Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ Київського патріархату, на вул. Святоволодимирівській, 101-А (колишня Калініна). Слідом, об 11.40 – мітинг-реквієм по загиблим українцям. Про це повідомляє Запорізька єпархія УПЦ КП.

У запоріжців, на жаль, не має традиції приходити у День пам’яті до парку культури та відпочинку Заводського району, який, по суті, є могилою кількох тисяч голодом заморених українців - протягом 1933 року всю цю площу буквально завалили трупами людей, потім засипали і зрівняли із землею. Тож тут також буде доцільно запалити свічку, покласти квіти, або ж просто постояти мовчки, віддаючи данину пам’яті.   

І нарешті, де б ви не знаходилися у цей день, перетворить своє підвіконня на меморіал – запаліть свічку за загиблими.

Нагадаємо, День пам’яті жертв голодомору щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Щоразу о четвертій годині вечора оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція "Запали свічку". 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Запорожье