Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків

Теплий намет, в якому готові зігріти та нагодувати гарячою їжею до сотні бездомних, встановили сьогодні, 6 січня, біля ринку в Олександрівському районі Запоріжжя

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 1

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 2

Пункт обігріву на базі армійського намету рятувальники розгорнули біля Малого ринку у Запоріжжі ще вранці - близько сьомої. До дванадцятої тут вже розпалили пічки - в наметі та на вулиці, а волонтери Червоного Хреста привезли гарячу їжу.

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 3

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 4

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 5

Пункт обігріву біля ринку встановлюють у Запоріжжі вже кілька років поспіль. За минулорічними спостереженнями рятувальників і представників Червоного Хреста, щодоби сюди звертаються близько вісімдесяти бездомних. Більшість - по обіди, але чимало - і просто погрітися. Такої ж кількості нужденних очікують тут і цієї зими. Особливо, у найближчі дні, що, за прогнозами синоптиків, будуть морозними.

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 6

Сорокатрирічна Світлана, що мешкає на вулиці вже чотири роки, зізнається, що виживає у морози саме завдяки пунктам обігріву. "Я живу в трубах, у підвалі. Але ж нас звідси женуть, і з теплотрас, і з під’їздів, і з вокзалів, тож, якщо б не такі пункти, я б вже загинула", - каже жінка та благає, щоб теплі намети з гарячими обідами працювали в Запоріжжі і надалі.

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 7

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 8

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 9

Окрім суто практичного змісту, відкриття теплого намету неабияка подія у суворому житті безхатьків - своєрідне свято. Жінки, отримавши свої порції гарячого супу, жвавого обговорюють подію, цікавляться у журналістів, що прийшли на відкриття пункту обігріву, на яких телеканалах та в газетах, побачать свої обличчя. Чоловіки ж безхатьки допомагають рятувальникам налагодити наметовий побут - рубають дрова, розпалюють пічки. Залучення бездомних до такої роботи має виховний сенс. Адже за словами волонтерів і рятувальників, більшість безхатченків перебувають у своєму плачевному становищі саме через те, що не дуже охоче долучаються до праці.

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 10

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 11

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 12

Пункт обігріву в Запоріжжі працюватиме цілодобово допоки не потеплішає. Під час його роботи працівники Червоного Хреста сподіваються обстежити на туберкульоз безхатьків, які ще не потрапили під такий огляд. Минулого року під час обстеження вдалося виявити чотирьох хворих.

Через різке погіршення погоди у Запоріжжя розгорнули вуличний пункт обігріву для безхатьків - фото 13

У пункті обігріву не відмовляться від допомоги містян. Представники запорізького Червоного Хреста зазначають, у першу чергу, від теплих речей для безхатьків. Їх можна приносити як в приміщення Червоного Хреста, так і в намет, встановлений біля ринку.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Запорожье