"Де б ми були без Майдану": запоріжці у вільного мікрофону розмірковують про долю країни

У Запоріжжі відбувається громадська акція до третьої річниці Революції гідності

Близько сотні запорізьких активістів зібралися на майдані Героїв революції Гідності біля будівлі ЗОДА сьогодні, 21 листопада, о 16:00. Переважно це - учасники революційних подій трирічної давнини, зібралися без офіціозу, щоб згадати Майдан, його Героїв та підбити підсумки трьох років після революції. Загальний настрій, що панує на площі, це – більше сподівання, ніж розчарування, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Розпочалася акція з панахиди по загиблим Героя Майдану та російсько-української війни, яку відслужив священик УПЦ Київського патріархату отець Юрій. Відомий запорізький співак Анатолій Сердюк заспівав гімн України, який підхопили всі присутні на площі. Після цієї церемоніальної частини запоріжців запросили до вільного мікрофону, щоб вони поділилися думками проте, що принесли їм та Україні три роки, що минули з революції гідності.

У Запоріжжі відбувається громадська акція до третьої річниці Революції гідності - фото 1

У мікрофона пролунало чимало гірких слів щодо дій влади, роз’єднаності політиків і суспільства, небажання великої частини запоріжців брати на себе відповідальність за те, що відбувається в місті і країні, багато говорили і про війну на сході. Єдине, чого не прозвучало біля мікрофону, це – розчарування у революції. Учасники заходу, казали про те, що Майдан змінив їх, був надійним щепленням проти купи захворювань не лише держави, а й і суспільства, що він не залишив ані їм особисто, ані країні іншого шляху, крім перемоги.

"Сьогодні ми стоїмо тут і кажемо про те, що наболіло. Подумайте, де б ми були, якщо б не Майдан. Тож ми маємо завершити те, що почали. І завершити лише перемогою", - зазначила одна з учасниць.

Увесь час, поки триває захід, запоріжці несуть квіти, переважно, жовті хризантеми, до пам’ятного знаку на честь Героїв Небесної сотні, що встановлений на площі.

Нагадаємо, запоріжці відзначають третю річницю Революції гідності "групами за інтересами": офіційний захід, за участю представників влади, відбувся о 12:00, дехто з патріотів вважають його нещирим. О 18:00 до учасників заходу на площі Героїв мають приєднатися представники різних політичних сил. Поки захід триває виключно під державними прапорами.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Запорожье