Як запоріжанка опанувала виготовлення елітного блакитного сиру на власній кухні

Ті, хто вже скуштував запорізький домашній дорблю, переконують: вийшло не гірше, ніж у магазині

Як запоріжанка опанувала виготовлення ел…

Молода мешканка Запоріжжя другий місяць поспіль виробляє на кухні свого будинку домашній сир одного з найвідоміших європейських сортів - дорблю. Незжаваючи на невеликий досвід майстрині, її продукт стрімко набирає популярність серед місцевих гурманів. Про те, як звичайне домашнє молоко перетворюється на елітний сир з пліснявою, вона розповіла порталу Depo.Запоріжжя.

Наталії Зіміній із Запоріжжя 27 років, за освітою - енергетик. Два роки поспіль вона була волонтером - допомагала українським бійцям на Донбасі. А тепер вирішила спробувати себе в новій справі - сироварінні.

Запоріжанка в домашніх умовах створює елітний блакитний сир - фото 1

"Я сама дуже полюбляю дорблю, постійного його купляла, – розповідає Наталія, – тому коли місяць тому з'явилася ідея спробувати робити сир вдома, зупинилася саме на ньому".

В інтернеті жінка придбала інгредієнти, без яких не можна обійтись - закваску, фермент, що згортає молоко, та культуру Penicillium roqueforti, яка утворює ту саму знамениту плісняву. В комплекті йшов і рецепт від технолога.

На перший раз Наталія придбала 10 літрів молока.

Ніякого спеціального обладнання сироваріння не потребує - хіба що термометр та пластикові форми.

Молоко для сиру бажано брати домашнє, при цьому якісне - якщо купляти, то у перевірених місцях. Будь-які найменші домішки можуть зіпсувати весь процес сироваріння. При цьому воно має бути свіжим - не більше доби. Молоко для дорблю обов'язково пастеризують. Взагалі обов'якова умова для приготування будь-якого сиру - максимальна чистота.

Після пастеризації молоко стоїть 12 годин, далі його на найменшому вогні гріють на плиті, і поетапно додають закваску, плісняву та фермент. У результаті утворюється згусток, з якого кількома маніпуляціями готують те, що має стати сиром.

Запоріжанка в домашніх умовах створює елітний блакитний сир - фото 1
А далі треба чекати, поки сир визріє - на це йде десь 20-25 днів.
Запоріжанка в домашніх умовах створює елітний блакитний сир - фото 2
Спочатку він зріє у кімнатній температурі, потім - у холодильнику. Весь цей час його треба перевертати, проколювати спицею (для того, аби утворювалася пліснява, сир має "дихати"), мити тару. Це, звичайно, спрощений опис процесу - він містить чимало різних технологічних нюансів.
Запоріжанка в домашніх умовах створює елітний блакитний сир - фото 3
"Коли робилася перша партія - звичайно, хвилювалася: раптом щось піде не так?" - згадує майстриня. - "Коли на п'ятий-шостий день на поверхні з'явилася перша пліснява - це була радість".
Запоріжанка в домашніх умовах створює елітний блакитний сир - фото 4

Врешті решт за три тижні перша партія дорблю була готова. З 10 літрів молока вийшло 1,3 кг сиру.

"З цієї кількості сама з'їла тільки грамів 100, все інше порозбирали друзі - всім було цікаво спробувати", - сміється Наталя.

Запоріжанка в домашніх умовах створює елітний блакитний сир - фото 5

Судячи з відгуків друзів на сторінці майстрині, "перший млинець" не вийшов комом - всі коментатори розхвалюють запорізький дорблю. Деякі з них стверджують, що цей сир не відрізнити від того, що продається у супермаркетах.

Перший успіх надихнув жінку, і вона вирішила почати робити сир на продаж. У покупцях нестачі не було - замовили вже 2,5 кг дорблю, є заявки під Новий Рік. Виготовлення цієї партії вже почалося - вона має бути готовою наприкінці листопада. 

Чимало покупців роблять замовлення у "Фейсбуці". Дорблю із Запоріжжя зацікавив не тільки місцевих мешканців - вже є клієнти з Києва. Сто грамів сиру коштують 35 гривень.

У планах Наталії - розширення асортименту. Вдома вже визріавають пробні партії інших сирів - "голандського" та брі.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme