Як подорожувати дешево. Автобуси

Кореспондент Depo.ua ділиться практичним досвідом бюджетних мандрівок

Як подорожувати дешево. Автобуси…

Ми продовжуємо цикл статей з практичними порадами від досвідчених мандрівників на тему бюджетних подорожей. Перший матеріал був присвячений дешевим закордонним авіаперельотам. Цього разу ми поговоримо про автобуси.

Подорож автобусом – процес значно простіший, ніж переліт, і нюансів, які треба окремо пояснювати, тут майже немає.

Ті, хто вперше їде за кордон автотранспортом, мають враховувати велику вірогідність прибуття автобусу до потрібного вам міста із запізненням. Причина – довгі стояння на кордоні. Автобуси можуть чекати на свою чергу на митниці годинами, тому заздалегідь подбайте про те, чим розважатимете себе в цей час. І якщо їдете з пересадкою (наприклад, до одного зі східноєвропейських міст, а далі літаком чи іншим автобусом) – обирайте рейси з великим запасом часу між ними, аби не спізнитися.

Також слід мати на увазі, що тривалий переїзд автобусом – задоволення "на любителя", навіть якщо транспорт сучасний та комфортабельний. Беруші, накладка для очей та спеціальна дорожня подушка допоможуть вам виспатися у дорозі. Якщо ви бачите, що в автобусі багато вільних місць, можете зайняти кілька сидінь на задніх рядах та їхати лежачи. Якщо ви їдете на двохповерховому автобусі, а у квитках не зафіксовані місця (за принципом "хто де зайняв, той там і їде"), намагайтеся сісти попереду на другому поверсі (тут найбільше простору та найкращий вигляд з вікна).

Тепер поговоримо про компанії, які, власне, пропонують дешеві квитки.
УВАГА: на відміну від минулої статті, тут буде мова про ціни на поїздку в один бік.
Ще важливий момент: якщо звичайні автобусні квитки часто можна повертати, міняти ім’я пасажира або дату подорожі, то для акційних квитків такої можливості немає. Уважно дивіться на акційні дати подорожі та купівлі квитка.

Як і в минулому матеріалі, радимо вам підписатися на спеціалізовані спільноти в соцмережах, що оперативно викладають інформацію про розпродажі. Наприклад, на цих білорусів та їхній український філіал.

В Україні фірм з цікавими акціями на автобусні подорожі поки що дві – Ecolines та Busfor.

Ecolines – європейська мережа перевізників, об’єднання низки національних компаній, які працюють за спільними правилами. В Україні представником мережі є "Українські лінії".

Як подорожувати дешево. Автобуси - фото 1

"Еколайнс"їздить з низки українських міст (Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Львів, Вінниця, Полтава, Луцьк, Житомир, Тернопіль, Рівне, Хмельницький, Умань, Ковель, Коростень, Сарни). Напрямки – Польща, Білорусь, балтійські країни, Чехія, Німеччина, Болгарія, Бельгія, Франція.

В Ecolines бувають дуже хороші знижки на різні маршрути. Акційні пропозиції вони публікують у відповідному розділі сайту. Часто трапляються знижки 50-70%, до Польщі можна з’їздити за 200 гривень, до Німеччини – за 350. Враховуйте, що кількість акційних квитків на кожен рейс обмежена. Навіть якщо всі квитки зі знижками на даний напрям вже розібрали, пропозиція лишається на сайті як актуальна. Це доволі незручно – дешеві квитки доводиться шукати "вручну".

Звичайно, ви маєте більше шансів купити дешеву подорож одразу після початку акції. Про майбутні розпродажі "Еколайнс" майже ніколи не попереджає (виключення – поява нових рейсів, дивіться, коли починається продаж на них, швидше за все, будуть знижки). 

Друга компанія, яка надає можливість економити на автобусах в Україні – Busfor. Маршрути – як внутрішньоукраїнські, так і міжнародні (низка країн Європи).

Відмінність від "Еколайнс" полягає в тому, що "Басфор" - це не тільки перевізник, а й агрегатор (посередник), тобто і возить пасажирів на своєму власному транспорті, і пропонує квитки від інших перевізників. Ці інші перевізники – переважно невеликі фірми, які не мають власних інтернет-сторінок із продажем квитків.

Якраз у якості посередника Busfor пропонує шикарні знижки. Наприклад, з Києва до Варшави або зі Львова до Кракова цілком можна з’їздити за 10 гривень. Такі ціни часто є на квитки і "туди", і "назад". На даний момент такої "шари" нема, а от декілька днів тому була.

Перевага "Басфору" - на сайті чітко прописано час початку акції та кількість дешевих квитків. Проте майте на увазі – бажаючих "схопити" ці квитки чимало, і тут як пощастить. Автор статті спілкувався з кількома мандрівниками, які купували такі квитки, – іноді всі операції проходили без проблем, але в деяких випадках сайт "глючив".

Як подорожувати дешево. Автобуси - фото 2

Як і у випадку з авіаперельотами, в країнах Євросоюзу значно більше варіантів дешевих подорожей автобусом, ніж в Україні.

Якщо говорити про наших найближчих сусідів, то в першу чергу варто згадати PolskiBus. Вони мають розгалужену маршрутну мережу по всій Польщі з поступовим її розширенням на сусідні країни (але не Україну - найближчими до нас містами, які входять до їхніх маршрутів, є Жешув та Люблін). Автобуси – великі, зручні, з wi-fi та розетками. Якщо купувати квитки заздалегідь, ціни цілком адекватні навіть без акцій. Наприклад, квиток Жешув-Вроцлав (430 км) на літо можна купити за 12 злотих (78 гривень).

Як подорожувати дешево. Автобуси - фото 3

"Фішка" фірми, за яку її дуже люблять мандрівники, – можливість їздити у будь-якому з їхніх напрямків за 2 злотих (13 гривень). Це не дуже просто, але цілком можливо (автор робив так двічі). З періодичністю раз у 1-3 місяці PolskiBus викладає квитки на наступні місяці. Перший квиток кожного рейсу – 1 злотий (+ ще один за бронювання). Заздалегідь вони не попереджають, але про початок продажу доволі швидко повідомляють у тих самих "лоукостових" спільнотах.

Наприклад, 10 травня з’явилися квитки на липень-вересень. Більшість розбрирають у перший день, але деякі лишаються ще два-три дні. Мінус таких розпродажів поляків - за такими цінами не можна подорожувати вдох (тільки один квиток на рейс). Але в такому випадку ви можете, принаймні, економити майже вдвічі. 

Ще більше можливостей дешевих автобусних поїздок - у Західній Європі. Про кожний ми розповідати не будемо. Лише відзначимо, що найбільшими лоукостовими перевізниками регіону є FlixBus та Megabus, які регулярно пропонують подорожі за "смішними" цінами на кшталт 1 євро. Можемо порадити схему сполучення між європейськими містами, яку зробили вже згадані нами білоруси.

Вдалих подорожей!

У наступному випуску - про те, як під час подорожей економити на житлі.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme