Щасливий білет: Як запорізькі студенти різних поколінь "шару" приманювали

З веселих свят - на іспити: в українських вишах - в розпалі сесії

Щасливий білет: Як запорізькі студенти р…

Студентські сесії - ще те випробування. Особливо нервують першокурсники, адже зараз в них розпочалася перша студентська сесія, до складання якої вони нібито і не студенти ще, а так - жовторота абітура. Хтось "зубрить" білети, покладаючись на власні знання, хтось сподівається виключно на вдачу або забобони, більшість же готова використати й те, й інше. Портал Depo.Запоріжжя поцікавився у запорізьких студентів – нинішніх та вже колишніх – сесійними прикметами та їхньою ефективністю.

Ганна Бурда, 19 років, студентка ЗНУ, другий курс, філологічний факультет:

"Найпопулярніший з рецептів успішної сесії – конспекти під подушку. Після того, як повчив щось, треба на ньому ніч переспати і знання "перейдуть" в голову. Сама завжди так роблю. Кажуть, що не можна мити голову перед екзаменом або стригтися, інакше "зріжеш" або "змиєш" знання. Існує серед студентів і так званий обряд халяви. Опівночі треба висунутися з вікна, показати заліковку і тричі крикнути "Халява, прийди!". З власного досвіду сказати, наскільки він ефективний, не можу, бо сама не пробувала. Також в день екзамену бажано все робити лівою рукою, а у взуття покласти монетку – метал, наче, відганяє злих духів."

Альона, 23 роки, випускниця ЗНУ, факультет журналістики:

"Зазвичай роздруковуєш свої конспекти, кладеш під подушку на ніч, а зранку приходить усвідомлення предмету і дійсно так краще запам’ятовуєш. Звичайно, не можна одягати нове на екзамен, не можна відкривати "заліковку" до того, як зайдеш до аудиторії. А ще запам’ятався цікавий випадок на екзамені. Нам викладачка сказала, що білетів буде 31 і один із них щасливий – порожній. Але нас було людей 15, тож вірогідність потягти саме його була невеликою. Одна дівчина трохи запізнилася і не знала про білет, дуже хвилювалася, бо до екзамену погано підготувалась. І ось вона заходить і дістає саме порожній білет, їй поставили "п’ятірку".

Юлія, 31 рік, випускниця ЗНУ, факультет журналістики:

"Я - не забобонна людина і, коли здавала сесії, завжди розраховувала лише на власні сили, а не допомогу надприродних сил. Головне правило на всіх іспитах у мене було одне: обов'язково мати при собі шпаргалки. Вони мене морально зігрівали та надавали психологічну впевненість, навіть якщо я ними не користувалася. На іспиті покладалася на невеликий відсоток успіху і на власну імпровізацію. Якщо вдавалося списати (а вдавалося практично завжди) - високий бал мені був забезпечений. Одного разу на іспиті викладач виявила мої "записки студента", причому, найприкріше, що я навіть не користувалася, а просто тримала при собі " про всяк випадок". Я не розгубилася і сказала, що це не моє, і знайшла я їх в парті. Спокійно дописала іспит і здала його на "4". Тому головне правило на будь-якому випробуванні: бути впевненим у собі!"

Ірина Наталуха, 43 роки, випускниця професіонально-технічного училища №31:

"Всі завжди боялися 13-го білета, а мені від траплявся дуже часто, навіть став щасливим. Тож такого забобону в мене не було. А ось користуватися шпаргалками не виходило. Я завжди готувалась ретельно – писала підказки, але боялась, що мене спіймають "на гарячому", тож врешті решт здавала своїми силами. До речі, входячи до аудиторії, двері обов’язково відкривала лівою рукою – вважалось, що це мало принести успіх".

Наталія, 57 років, випускниця запорізького медичного коледжу:

"Книгу під подушку клали, аби запам’ятати те, що не довчили. А ще клали у взуття під п’яту "п’ятак" обов’язково, аби отримати відповідний бал. А навесні, щоб здати успішно іспит, шукали у бузку квіточки із п’ятьма пелюстками, а потім їли, тобто п’ять пелюсток – і оцінка "5". Але головне – підстраховувались шпаргалками. Писали, звичайно, вручну і ретельно ховали. Дівчатам було найпростіше – одягали на ногу резинку і закріплювали папірці під нею по черзі за номерами білетів. А потім під партою піднімали сукню і легко їх діставали. Але найчастіше, вони виявлялись непотрібними, бо у процесі написання шпаргалок матеріал краще запам’ятовувався. Тож я вважаю, що підготовити такі папірці – краща прикмета."

Отже, сподіватися на щасливий білет можна, та й іншими забубонами нехтувати не варто. Але, як доведено студентами кількох поколінь, найкраще прикмети діють, коли вони підкріплені знаннями. Хоча б трохи...

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme