ТОП-10 спортивних подій: "золотий вояж" мелітопольського сумоїста (ФОТО, ВІДЕО)

ТОП-10 спортивних подій: "золотий вояж"…

Минулий тиждень відзначився одразу кількома міжнародними подіями у контактних видах спорту. Але, на жаль, тріумфальним видався не для всіх. Найсолідніший доробок у своєму активі має сумоїст із Мелітополя, який привіз медалі з Кубку світу. А ось для класиків цей період був не найвдалішим у кар’єрі. Очок в активі не додалося у запорізьких баскетболістів та волейболісток, зате знову тріумфували гандболісти. Про це та інші знакові події запорізького спорту у ТОП-10 від Depo.Запоріжжя.

1. Мелітополець виборов медалі Кубку світу із сумо

Участь у першості, що приймала столиця Білорусі, взяли дев'ять команд, серед них і українська. У складі національної збірної виступив сумоїст із Мелітополя Сергій Соколовський. Найвищу відзнаку наш земляк отримав у командних змаганнях разом із Важи Даіаурі, Антоном Чеєвим та Дмитром Чмиховим. Крім золота у складі команди, Сергій здобув відзнаки й в особистих змаганнях. По "бронзі" Соколовський має в абсолютній вазі та серед спортсменів, важчих за 115 кг. Загалом збірна України на цій першості здобула 18 нагород.

Як сумоїст із Мелітополя кубок світу вигравав, а запорізькі класики не виправдали надій на престижних стартах в Азербайджані - фото 1

2. Запорізькі класики не потрапили у "призи" азербайджанського Гран-прі

Баку приймало Golden Grand Prix-2016 з боротьби вільної, класичної та жіночої. Національна збірна класиків була представлена трьома спортсменами, двоє з яких – запоріжці.  Дмитро Цимбалюк виступав у вазі 59 кг. У першому поєдинку виграв, а чвертьфінал програв росіянину, тож за нагороди не зачепився. Не виправдав очікувань у ваговій категорії 85 кг і срібний призер бразильської Олімпіади Жан Беленюк, який виступає за Запоріжжя та Київ. Йому вдалося побороти узбека у кваліфікаційному раунді, далі виграти у білоруса, а ось у півфіналі Жан поступився господарю змагань – азербайджанцю. Боротьбу за "бронзу" у втішному раунді Беленюк також програв з рахунком 0:2 – медаль відібрав росіянин Євген Салєєв. Втім, без нагород українська збірна класиків не залишилась – "бронзу" до національної скарбнички поклав івано-франківець Олександр Чернецький.

3. В американському Форт Лодердейлі змагалися ветерани дзюдо

Чемпіонат світу зібрав кращих спортсменів із 63 країн віком від 30 років.  Єдиним представником Запоріжжя на цих стартах був Олександр Кац, який нині живе і тренується у нашому місті. Йому вдалося здобути "бронзу" у категорії 60 кг (М2). На жаль, його нагорода поповнила скарбничку не української, а казахської збірної, так як Олександр – громадянин Казахстану. Однак, і наша команда у боргу не лишилася – має три "золота", "срібло", дві "бронзи" і десяте місце у загальнокомандному заліку.

4. Троє юних класиків піднялися на п’єдестал пошани "Спорту без кордонів"

Юні запорізькі класики відзначились на 46-му міжнародному турнірі "Спорт без кордонів". Змагання з греко-римської боротьби видалися чи не наймасштабнішими за всю українську історію подібних заходів. Медалі розіграли 620 учасників у 45 вагових категоріях та п’яти вікових групах. Турнір приймало Берегово – змагалися 35 українських команд, чотири угорських, три чеських, дві словацьких та по одній із Хорватії та Сербії. На п’єдестал пошани вдалося підійнятися трьом запоріжцям – всі 2006-го року народження. "Золото" здобув Данил Борисенко, по бронзі мають Данил Трушкин та Сєва Салун.

5. Чемпіон України "Мотор" розгромив столичний "Авіатор"

На поєдинок у Запоріжжі в рамках чергового туру національної першості з гандболу моторівці виходили дещо розслабленими, як результат – пропустили першими, на четвертій хвилині мали 1:3 не на власну користь. Але вже скоро ситуацію виправили і завершили тайм з подвійною перевагою - 20:10. У наступному господарі реалізовували награні комбінації, при цьому добре відпрацьовуючи у захисті. Голкіпер Віктор Киреєв відбив 61% кидків, що летіли у його ворота. У підсумку 41:19 на користь "Мотора".

6. БК "Запоріжжя-ЗОГ" знову програв на виїзді

Цього разу команда Дмитра Щиглінського не змогла переграти криворізький "Кривбас". Запоріжці відкрили рахунок вже на першій хвилині, але після цього жодного разу не виходили вперед. Тримали гідний захист гості хвилини з чотири, а потім не могли зарадити шквалу кидків, що обрушили на них кріворіжці – 23:11 на користь господарі у стартові чверті. Утім, нашій команді не вдалося виграти жодну і з наступних – 17:22, 18:20, 24:31. У підсумку, поразка БК "Запоріжжя" – 70:96. У турнірній таблиці запоріжці нині крокують п’ятими.

7. ГК "ZTR" впевнено переграв нетешинський "Енергетик-НАЕК"

У рамках 10 туру гандбольної суперліги запоріжці у гостях розпочали не дуже вдало, хоч і вважались фаворитами. На п’яту хвилину господарі вели 4:2, тож Віталію Нату довелось вдатися до тайм-ауту. Після чого, трансформаторники зіграли як по нотам – перший тайм виграли 22:12. У другому закинули стільки ж, а от у свої ворота пропустили тільки дев’ять м’ячів. Тож безкомпромісна перемога запоріжців 44:21.

8. Волейболістки "Орбіти" вдома двічі програли міцним волинянкам

У першому поєдинку запоріжанкам вдалося виграти тільки одну партію, далі нічого протиставити "Волині" не змогли, тож програли 1:3. Реваншу не вийшло і в матчі-відповіді – при майже рівній грі лучанки були усе рівно сильніше за господарок майданчика. Таким чином, дуже болюча для "Орбіти" поразка — 0:3, яка дозволила "Волині" (разом із "Хіміком" та "Галичанкою") суттево відірватися від запоріжанок. До речі, у випадку перемог в обох матчах над "Волинню", волейболістки "Орбіти" обходили б луцьких дівчат у таблиці чемпіонату Суперліги та виходили б на 3-тю сходинку.

9. "Металург" завершить першу частину сезону поза зоною вильоту

Контрольно-дисциплінарний комітет федерації футболу України вирішив зарахувати три очки команді Іллі Близнюка за матч 19-го туру чемпіонату Другої Ліги з горностаєвським ФК "Мир", що так і не відбувся. Тоді запоріжці прибули на поєдинок, однак, господарі на гру не вийшли, мотивуючи тим, що мають "поберегти" поле для іншого поєдинку. Тож "Металургу" зараховано технічну перемогу, що має підійняти команду з 16-ї на 15-ту позицію у турнірній таблиці і, відповідно, "прибрати" з зони вильоту.

10. Запорізькі черлідирші взяли бронзу Кубку України

Національну першість із черлідингу приймав Кам’янський Дніпропетровської області. Група підтримки ГК "Мотор" відзначилась двічі – у категоріях "хіп-хоп-команда" та "джаз-команда". В обох стали третіми. Змагалася за нагороди і юна зміна моторівських вболівальниць. Однак, дебют молодшої групи підтримки запорізької школи черлідингу не увінчався медалями.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.