ТОП-10 спортивних подій: "золотий" успіх запорізьких борців (ФОТО, ВІДЕО)

ТОП-10 спортивних подій: "золотий" успіх…

Минулого тижня Запоріжжя на кілька днів перетворилось на головну арену країни з греко-римської боротьби. Солідний результат на національній першості вдома показали наш борці. Багатими останні сім днів видались і на ігрові види. Зокрема, на гандбол. Крім того, у дії побачили майже повністю оновлений ВК "Орбіта-ЗТМК-ЗНУ". Більше про це та інші події у традиційному ТОП-10 від Depo.Запоріжжя.

1. Запорізькі самбісти здобули медалі чемпіонату Європи

За нагороди континентальної першості в Ужгороді змагалися дорослі, юніори та старші юнаки - самбісти 12-ти країн. Крім господарів, боролися спортсмени з Вірменії, Азербайджану, Литви, Грузії, Білорусії, Румунії, Чехії, Молдови, Словаччини, Польщі та Угорщини. Представники запорізької федерації бойового самбо відзначились двічі. У вазі 57 кг на третю сходинку п’єдесталу пошани підійнявся  Дмитро Кікоть. Ще одну бронзу до скарбнички українців поклав наш земляк Микита Булига, який виступав серед спортсменів вагою 90 кг.

Місцеві класики виграли домашній чемпіонат України з боротьби, а ГК "ZTR" успішно дебютував у Балтійській лізі - фото 1

2. ГК "ZTR" успішно дебютував у Балтійській Лізі

Запорізька команда вже зіграла два матчі міжнародних змагань. Стартувала в естонському Вільянді у зустрічі з місцевим однойменним клубом. На самому початку поєдинку наші гандболісти мали гандикап 8:0. Після першого тайму - 15:6 на користь гостей. Суттєву перевагу запоріжці зберегли до кінця поєдинку, тож 27:19 на їхню користь у підсумку. Наступного дня ГК "ZTR" зіграв у Кехрі з місцевим "HC Kehra/Horizon Pulp&Paper". Цей поєдинок був складнішим за попередній, однак у результаті знову перемогли запоріжці – 34:21.

3. Запорізька "Орбіта-ЗТМК-ЗНУ" стала третьою на міжнародному турнірі

Змагання з волейболу приймав Луцьк. Нагороди розіграли чотири команди. У стартовому матчі "Орбіта" поступилася 1:3 господаркам – місцевій "Волині". А от наступний поєдинок проти рівненської "Регіни-МЕГУ" виграла 3:2. В останньому ж матчі всуху 0:3 поступилися білоруській команді "Комунальник-ГрГУ", яка й здобула головний трофей турніру. Ці змагання стали першими для запорізької "Орбіти" у майже повністю оновленому складі та під керівництвом нової наставниці Ірини Комісарової.

4. Запорізькі студенти зіграли за збірну Марокко з футболу

Міжнародний турнір "Кубок Дружби-2016" серед студентських колективів відбувся у Києві – змагалися 16 команд. Збірну Марокко представили студенти запорізького медичного університету під керівництвом професора вишу, члена науково-методичної ради федерації футболу України  Едуарда Дорошенка. На шляху до фіналу запорізько-марокканська команда переграла Єгипет, Азербайджан та збірну АР Крим. У боротьбі за золото зустрілася зі збірною України. Господарі виявились "не по зубах" – 2:1 на їхню користь, тож головний трофей змагань залишився на Батьківщині. До Запоріжжя ж відправилось срібло турніру. Третіми стали алжирці.

5. Запоріжці здобули медалі чемпіонату України з естафетного бігу

Перший в історії чемпіонат України з естафетного бігу приймав Кропивницький. Змагалися понад 200 спортсменів із 12-ти регіонів. На п’єдестал пошани наші бігуни підіймались двічі. Чемпіонками дебютної національної першості став квартет дівчат у складі Ганни Глигало, Олександри Мороз, Таїсії Пирогової та Наталії Дерев’янко – в естафеті 4х800 наші землячки фінішували за 9:45.17 с. На срібло пробігли хлопці в естафеті 4х100. Володимир Павленко, Данило Курта, Олексій Рємєнь та Артур Суюнов мають результат 43.18 с. В естафетах 4х400, а також 4х100 серед молоді запоріжці стали четвертими.

6. У Запоріжжі зіграли лідери чемпіонату України з футболу

Свій домашній матч на "Славутич-арені" зіграв донецький "Шахтар" – приймав луганську "Зорю". З трибун запорізького стадіону за протистоянням команд Прем’єр-ліги спостерігали маже 12 тисяч глядачів. Тривалий час підопічним Юрія Вернидуба, які встигли стати "своїми" для запорізьких вболівальників, вдавалося зберігати ворота на замку. Голкіпер Олексій Шевченко "стартив" лише одного разу – на 56 хвилині його обіграв Факундо Ферейра. У підсумку рахунок так і залишився 1:0 на користь "Шахтаря". Поразка відправила "Зорю" на одну сходинку вниз у турнірній таблиці – луганчани крокують третіми, пропустивши вперед київське "Динамо". Лідирує ФК "Шахтар".

7. Запоріжці виграли домашній чемпіонат України з греко-римської боротьби

На килимах легкоатлетичного манежу "Запоріжсталь" змагалося більше 150 класиків з усіх регіонів країни.  Запоріжцям вдалося здобути 11 нагород. Чемпіоном України став Жора Абовян у вазі 59 кг. У категорії 71 кг тріумфував Денис Дем’янков, а бронзу здобув Олександр Литвинов. У вазі 66 кг весь п’єдестал пошани був запорізьким – золото здобув Віталій Фуглаєв, србіло – Парвіз Насібов, а бронза – у Дмитра Цимбалюка. У категорії 75 кг першим був Микола Дараган, а третім Євген Пишков. Також бронзовими призерами стали Андрій Дегтярьов (98 кг), Ігор Дідик (130 кг) та Андрій Гладких (85 кг). У загальнокомандному заліку запоріжці стали першими, другими були донетчани, а третіми – столичні борці.

8. БК "Запоріжжя-ZOG" стартував у виїзних матчах Суперліги

Запорізька команда стартувала з перемоги. У Харкові запоріжці обіграли місцевий "Політехнік". Суттєву перевагу наші баскетболісти здобули ще у першій чверті – 23:12. До великої перерви господарям вдалося лише трохи скоротити відставання – 43:34 на користь "Запоріжжя". Виграли харків’яни лише заключну чверть, тож у підсумку тріумфували запоріжці - 81:68. Це друга перемога нашої команди у сезоні, поступилися ж лише одного разу – у домашньому поєдинку з южненським "Хіміком" 83:96. У турнірній таблиці після трьох матчів запоріжці крокують п’ятими.

9. Перший тріумф запорізького "Металурга"

Запорізькі футболісти вперше тріумфували в сезоні на чужій арені. Домашній матч чергового туру у Другій Лізі запоріжці зіграли у селі Чкалово на Дніпропетровщині. "Господарювати" на виїзді команда вимушена через дорогу оренду місцевої "Славутич-арени". Однак, стадіон у селі Чкалово успішно "пройшов випробування" "Металургом" у матчі з миколаївським ФК "Суднобудівник". Лише 12 хвилин знадобилося запоріжцям, аби розпечатати ворота суперників – з пенальті забив Артур Каськов. Решта тайму особливою гостротою не відзначилась. Справжній тиск на ворота миколаївців металургівці влаштували у другій половині поєдинку. На 67-ій хвилині забив Вадим Петров, а згодом Буланний довів рахунок до розгромних 3:0. Та ложку дьогтю в тріумф запоріжців "Суднобудівник" таки додав, забивши гол престижу у додатковий час. У підсумку - 3:1 на користь нашої команди.

10. Запорізькі триатлоністи "медально" завершили сезон

У Житомирі відбувся чемпіонат України з дуатлону – змагань, що в включають біг і велогонку.  Найкращий результат наші земляки мають в естафеті мікст – срібло здобули Анастасія Зоткіна і Данило Лаврушин. В індивідуальних стартах серед юнаків бронзою відзначився Валентин Марієвський, а серед дівчат медаль такого ж ґатунку має Олександра Павлова.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.