ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах

ГК "Мотор" знову виграв Кубок України, а в парку "Дубовий гай" відбувся масштабний "Ярмарок спорту"

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріу…

Цього тижня було багато національних змагань. Зокрема, у Запоріжжі розіграли Кубок України з гандболу, а також визначили кращі команди у національній першості з пляжного волейболу. Тим часом, у міжнародних стартах щастило не всім нашим земляками. Однак, чим похизуватися мають представники єдиноборств. Чим ще запам’ятався спортивний тиждень, що минає, - у ТОП-10 спортивний поді від Depo.Запоріжжя.

1. Запоріжець виграв чемпіонат Європи з кіокушин карате. Континентальну першість приймало болгарське місто Варна. Микита Капустін виступав у ваговій категорії до 75 кг серед спортсменів віком 14-15 років. Усі поєдинки завершилися перемогою нашого земляка, тож він впевнено зійшов на першу сходинку п’єдесталу пошани. Золото чемпіонату Європи Микита здобув вперше.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 1

2. Зовсім трохи не вистачило, аби дістатися п’єдесталу пошани, запорізькому спортивному гімнасту Едуарду Єрмакову на чемпіонаті Європи у Швейцарії. За нагороди тут змагалися дорослі та юніори. Саме в останній віковій категорії виступає запоріжець. У багатоборстві кваліфікацію наш земляк подолав вдало, вийшовши до фіналу з восьмого місця. Та зачепитися за нагороди на цьому етапі не вийшло. Загальний бал Єрмакова у вправах – 81,932. Цей результат у підсумку став четвертим. Перше й третє місця у представників Великобританії, друге – у росіянина.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 2

3. Німецький Штутгарт приймав чемпіонат світу з кікбоксінгу ISKA. На п’єдесталі пошани престижних стартів побувало четверо наших земляків. Найкращий результат привіз Андрій Негода. У розділі фул-контакт він став чемпіоном у ваговій категорії +91 кг. Віце-чемпіоном у цій вазі став також наш земляк – Дмитро Негода. У цьому ж розділі, але серед спортсменів вагою до 73 кг, срібло здобув Сергій Хорощак. Не пощастило Олексію Грибенькову з Приазов’я. Запоріжець має бронзу - сягнути вищої сходинки п’єдесталу пошани йому завадили суддівські помилки, котрі були визнані комісією.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 3

4. Жіноча четвірка представляє Україну на міжнародному турнірі з дзюдо серії Мастерс у Мексиці. У Гвадалахарі кращих визначають серед 230 спортсменів з 51 країни. Нагороду престижних стартів до скарбнички збірної поклала єдина представниця нашого регіону – Марина Черняк. У ваговій категорії до 48 кг запоріжанка виходила на татамі чотири рази. Перемогою завершила поєдинки з монголкою та дзюдоїсткою з Гвінеї-Бісау. А от у півфіналі Марина програла японці. Та у втішному раунді зробила все, аби зачепитися за нагороди, менш ніж за дві хвилини розібравшись зі спортсменкою з Південної Кореї. Тож має бронзу і додаткові бали у світовому рейтингу.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 4

5. Тим часом, решта дзюдоїстів змагалася на національних стартах у Сумах. Кубок України з дзюдо видався врожайним для запоріжців. За нагороди боролися 240 представників 20 областей – всі найсильніші спортсмени, крім учасників Олімпійських ігор. Чотири золота, одне срібло і три бронзи вдалося привезти додому нашим дзюдоїстам – вихованцям місцевої ШВСМ. Найвищої сходинки п’єдесталу пошани сягнули Марія Скора, Богдан Зусько, Марина Андрієвська і Галина Тарасова. Другою стала Тетяна Джабраїлова, а бронзові нагороди до скарбнички запорізької збірної поклали Ірина Герасименко, Анастасія Борисенко та Семен Ракити. У Загальнокомандному заліку наші спортсмени стали другими, пропустивши вперед киян.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 5

6. У Кіровограді розіграли нагороди Кубку України з легкої атлетики. Змагалися 26 команд із різних областей. Запорізьку представили 32 спортсмени. У перший змагальний день вдалось оформити два золота на стометрівці Олесі Повх та Емілю Ібрагімову. Останній блискуче виступив і наступного дня, ставши першим у бігу на 200 м. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднялись запоріжці і в естафеті 4х100. Це - Володимир Павленко, Роман Кравцов, Данило Курта та Михайло Яворський. Срібло на дистанції 800 м на рахунку Анастасії Ткачук, а бронза в Олени Душман. Друге місце у змаганнях десятиборців посів Артур Суюнов, а третє – Олександр Ходанич. У командному заліку запоріжці стали шостими. А у заліку з багатоборства – третіми.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 6

7. Чоловічі команди гандбольної суперліги розіграли нагороди кубку України. Фінал приймало Запоріжжя. Три з чотирьох команд-учасників – місцеві. За третє місце змагалися запорізький "ЗНТУ-ЗАБ" та столичний ЦСКА. Господарі майданчику програли 13:19, тож бронза кубку відправилась до Києва. А от доля головного трофею визначалася, вже традиційно, у запорізькому дербі "ЗТР"-"Мотор". Номінальні господарі вирвались у лідери лише на старті поєдинку і то лише на два м’ячі. Надолуживши відставання, моторівці більше жодного разу за гру не дали можливості супернику вийти вперед. Остаточний рахунок зустрічі 35:27 на користь "Мотора". Ця команда стала "абсолютним" чемпіоном на всеукраїнській арені, оформивши золото не лише Кубку, а й регулярного чемпіонату та Суперкубку.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 7

8. Дніпропетровськ приймав першу в Україні спринтерську битву плавців. У дебютних змаганнях нового формату за нагороди сперечались дівчата та юнаки 2002 року народження і молодші з 10 українських міст. Запоріжжя представили вихованці СДЮШОР "Спартак КПУ". Змагалися учасники на короткій дистанції – 50 м всіма стилями. Кращі плавці у своїх категоріях зустрілися у фінальній битві спринтерів, де боротьба тривала вільним стилем. Спортсмени вибували з дистанції прямо посеред запливу, врешті переможець лишався один. Запоріжці взяли два срібла. Нагороди на рахунку дівчат – Валерії Хацаревич 2006 року народження та Валерії Таранової – 2004-го.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 8

9. Центральний пляж Запоріжжя приймав перший національний старт сезону з пляжного волейболу серед спортсменів до 20 років. Нагороди Чемпіонату України розіграли 19 жіночих та 16 чоловічих команд. Серед спортсменів - лише двоє наших земляків. Запоріжець Владислав Паленко виступав у парі з кіровоградцем Ігорем Свиридовим. Дует впевнено пройшов всю турнірну сітку. Програли лише у фіналі – більш досвідченим харків’янам. На п’єдестал пошани підійнявся ще один наш земляк – Данило Анохін з Оріхова, який виступав у парі з Ігорем Тимцем із Біловодська. У півфіналі дует поступився переможцям чемпіонату, тож мають бронзу. Національна першість була відбором на континентальну. На чемпіонат Європи відправляться фіналісти змагань, в тому числі і запоріжець Владислав Паленко.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 9

10. "Обери свій спорт" – під таким гаслом у Запоріжжі відбулося масштабне дійство "Ярмарок спорту". У місцевому парку "Дубовий гай" зі своїм видом спорту знайомили вихованці більше 60 секцій міста – всього близько шести тисяч дітей. Працювало чотири зони. По парковому ставку курсували представники водних видів – на яхтах, байдарках та каное. Ігрові майданчики заполонили футболісти, баскетболісти, волейболісти та навіть флорболісти. Два килими і ринг зайняли представники єдиноборств – традиційних та екзотичних. Кожен гість свята міг спробувати себе у тому виді, котрий припав до душі, записатись до секції, а також взяти участь у різноманітних конкурсах.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі тріумфи в національних стартах - фото 10