ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: волейболістки “пролетіли“ з Ріо, “Металург” отримав тренера

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: волей…

Головна спортивна "прикрість" тижня, що минає, - місцеві волейболістки, сенсаційно підібравшись максимально близько до олімпійської ліцензії, втратили свій шанс поповнити лави національної збірної, яка готується вже у серпні відправитись до Ріо. Та не обійшлось і без приємних здобутків в інших видах спорту – зокрема, на кубку Європи відзначились запорізькі дзюдоїсти. Найцікавіші спортивні події тижня портал Depo.Запоріжжя зібрав у традиційному ТОП-10.

1. Запорізькі волейболістки не зіграють у Ріо-де-Жанейро. Дует Валентини Давидової та Євгенії Щипкової програв на останньому кваліфікаційному турнірі в Сочі. За олімпійські путівки у складі збірної запоріжанки боролися пліч опліч із сестрами Інною та Іриною Махно. Турнір FIVB World Continental Cup українки розпочали з поразки збірній Австрії – 0:2. У наступному раунді чорна смуга нашої команди продовжилась – знову програш вже команді Вануату – 1:2. Лише заключний поєдинок групового етапу з Колумбією українки провели вдало – 2:0 на їхню користь. Це дозволило нашій збірній вийти з групи з третього місця. За жеребом право потрапити до фіналу розігрували з командою господарів – росіянками. Однак, ні сестрам Махно, ні запоріжанкам не вдалося дати гідний опір суперницям, тож програли в суху - 0:2. Таким чином, наша збірна вибула з боротьби за омріяну путівку на Олімпіаду-2016. Пляжний волейбол на найважливіших стартах планети українцями представлений не буде.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 1

2. Вісім нагород привезли додому українські дзюдоїсти з кубка Європи, що відбувся у Братиславі. Свій вклад у командну скарбничку зробили і запоріжці. Чотири рази вийшовши на словацький татамі, бронзу у вазі +78 кг здобула Галина Тарасова. Лише один поєдинок запоріжанка програла – італійці. Ще одну бронзу приніс збірній Семен Ракита. Серед спортсменів вагою до 100 кг він провів п'ять поєдинків. Дійшовши до півфіналу, зазнав поразки від суперника з Грузії, а у боротьбі за бронзу виграв у поляка. Всього ж українська збірна здобула два золота, два срібла і чотири бронзи, що дозволило їй стати другою у загальнокомандному заліку, пропустивши вперед лише команду Німеччини.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 2

3. Четверо запоріжців зіграли у гандбол на пляжах Португалії. Честь країни відстоювали троє "ЗТР-івців" – Ілля Греблєв, Ігор Одиноков, Ігор Судавцов, та "моторівець" Тарас Міноцький. Нажаль, виступи на юнацькому чемпіонаті Європи у складі національної збірної (U-16) наші земляки завершили на груповому етапі. Перемогу 2:1 здобули лише над збірною Іспанії, котра згодом стала чемпіоном. Решту поєдинків – проти збірних Польщі та Румунії - українці програли в суху з однаковим рахунком 0:2. У результаті фінішували четвертими. До фіналу ж виходили лише команди, котрі очолили першу і другу сходинку у своїх групах. За підсумками чемпіонату українські хлопці стали 13-ми серед 16-ти команд.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 3

4. А в Будапешті у пляжному гандболі, але вже на чемпіонаті світу, змагалися чоловічі й жіночі команди. Україна також представлена серед 12-ти кращих збірних. Двійка гандболістів – гравці місцевих клубів. Олександр Тільте – із "ЗТР-у", Леонід Михайлютенко представляє "ЗНТУ-ЗАБ". Нажаль, з боротьби за нагороди українці вибули. Зі своєї групи вийшли з третього місця без очок в активі, тож, аби дістатися півфіналу мали виграти хоча б два матчі головного групового раунду з трьох. Та всі поєдинки – з Хорватією, Угорщиною та Іспанією - наша збірна програла, тож вище п’ятого місця не підніметься.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 4

5. Три бердянські баскетболістки боролися за нагороди Чемпіонату Європи з баскетболу серед жіночих команд. Колективи у віковій категорії до 20 років у дивізіоні "Б" приймало місто Подгориця. Вихованки "ДЮСШ-БДПУ" – Анастасія Половинка, Ольга Яцковець та Наталія Перепелиця - у складі національної збірної програли першу гру групового раунду проти Чехії – 34:78. А от в Угорської команди мінімально виграли – 48:47. Попри це, з групи вийти українкам не вдалося, тож продовжили боротьбу за дев’яте місце континентальної першості. Наша команда вже зіграла з Ізраїлем, Болгарією та Ірландією – всі поєдинки українки виграли і стали недосяжними для суперниць у групі, яка бореться за дев’яте місце. Наступний матч національна збірна зіграє з командою Білорусі ввечері 17 липня.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 5

6. Запорізькі важкоатлети – треті на чемпіонаті України серед спортсменів до 23 років. Національну першість приймав Скадовськ. Двоє запоріжців стали чемпіонами. Костянтин Рева із Бердянська у вазі 105 кг у ривку підійняв 167 кг, у поштовху – 220. Дмитро Вороновський у категорії 56 кг впорався у ривку з вагою 106 кг, а у поштовху підійняв 135 кг. Ганна Панова та Кирило Пирогов везуть додому по сріблу. Цей результат приніс запорізькій збірній третю сходинку п’єдесталу пошани у загальнокомандному заліку.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 6

7. Херсон приймав чемпіонат України з пляжного волейболу серед спортсменів до 18 років. За нагороди змагалися 30 жіночих і 29 чоловічих команд. 16-річний запоріжець Влад Паленко у парі з кіровоградцем Ігорем Свиридовим здобули срібло, поступившись лише у фіналі 1:2 дуету з Рівного. Решта запоріжців п’єдесталу пошани не дісталися. Кирило Мартинюк у парі з харків’янином Єгором Нагорнім став сьомим, а от інші вісім наших земляків-учасників не увійшли навіть до десятки кращих пар України.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 7

8. Запорізькі "інтелектуали" змагалися за Кубок України з шашок-100 в Івано-Франківську. Честь області захищали Денис Меженін, Єгор Бобков, Сергій Євпак та Ганна Дмитренко. Додому привезли три командні нагороди – золото у категорії "швидкі шашки", та по сріблу у "класичних" і "бліці". В особистому заліку відзначився Меженін, вигравши по золоту у "швидких шашках" та "бліці" і срібло у "класиці". Другою у "швидких" стала Ганна Дмитренко.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 8

9. У Броварах змагалися за нагороди національного Кубку України з плавання. У перший день стартів відзначився іменитий запорізький плавець Сергій Шевцов. Наш земляк знову не мав рівних на дистанції 100 м вільним стилем – фінішував за 49,87 с, що принесло йому "золотий" результат. Ще одне золото у скарбничку запорізької команди поклав Кирило Гаращенко, прибувши першим на дистанції 400 м вільним стилем. Тут же четвертим фінішував і наш земляк Дмитро Омельков.

У змаганнях з пляжного волейболу на Олімпіаді-2016 українців не буде - фото 9

10. У новий сезон - з новим тренером. "Металург Запоріжжя" очолив Ілля Близнюк – вихованець запорізької футбольної школи та екс-голкіпер місцевої команди. На рахунку нового тренера вже є перша перемога. Металургівці нарешті зуміли перервати серію поразок у товариських матчах. Підопічним Близнюка вдалося переграти "молодіжку" "Сталі". Рахунок відкрив Роман Худченко на 22-ій хвилині, а вже у другому таймі запоріжець оформив дубль, встановивши остаточний рахунок зустрічі - 2-0 на користь "Металурга".