ТОП-10 спортивних подій: як запорізькі україночки Італію підкорювали

ТОП-10 спортивних подій:  як запорізькі…

Тиждень, що минає, був багатим на змагання з єдиноборств. Зокрема, на національні – з вільної, греко-римської боротьби, дзюдо. Однак, на міжнародних стартах запоріжцям у більшості не щастило. Виключення – представники гирьового спорту, які вже вкотре зіставляють гідну конкуренцію найліпшим силачам світу. Найяскравіші події тижня у запорізькому спорті портал  Depo.Запоріжжя зібрав у традиційний ТОП-10.

1. Запорізькі гирьовики стали найсильнішими на планеті

За нагороди чемпіонату світу з гирьового спорту в італійському Турині змагалося 250 спортсменів із 24 країн світу. "Тріумфально" відзначились запоріжанки. Першу медаль – срібло – до скарбнички збірної і до свого активу у вправі "поштовх довгим циклом" принесла Вікторія Черепаха. А от у "ривку" здобула золото. Справжнім тріумфом увінчався виступ знаної запорізької спортсменки Любові Черепахи. У свої 52 роки у вазі 70 кг наша землячка показала найкращий результат серед усіх спортсменок планети – у вправі "ривок довгим циклом" стала чемпіонкою світу і встановила світовий абсолютний рекорд для всіх ваговий категорій, штовхнувши гирю 157 разів.  Ще одне золото Любов здобула у вправі "ривок". Першою у цьому виді у своїй вазі також стала Вікторія Мосіяш.  Жіноча трійця із Запоріжжя не мала рівних і в естафеті – на рахунку золото і новий рекорд світу. Золото у змаганнях юніорів має запоріжець Михайло Давиденко, а Валентин Мосіяш у вазі 90 кг здобув бронзу у двоєборстві. У складі чоловічої естафети представники нашого краю стали другими.

Запорізькі гирьовики стали найсильнішими на планеті, а місцеві дзюдоїстки привезли дюжину нагород з дебютних змагань у Дніпрі - фото 1

2. Запорізькі гандболісти у складі збірної не змогли перемогти македонців

Чоловіча збірна України, половину котрої складають представники запорізьких клубів - "ZTR" та "Мотор", стартувала у відборі на Євро-2018 поєдинком з командою Македонії. На старті поєдинку у Скоп’є українці лідирували і до середини першого тайму вели у рахунку. Однак, македонцям вдалося завершити першу половину гри на власну користь – 13:10. Не складалося у нашої збірної і в наступній частині матчу. У підсумку українці програли 21:27. До фінальної ж частини Євро-2018 вийдуть по дві кращі збірні з групи та одна третя, яка покаже найкращий результат.

3. Запорізькі інтелектуали не зачепились за нагороди у Туреччині

Запоріжжя в основній програмі молодіжного чемпіонату світу з міжнародних шашок представляли двоє шашкістів. Найкращий результат у команді продемонструвала наша землячка Ганна Дмитренко, зупинившись за крок до п’єдесталу пошани - на четвертому місці. Не поталанило і Єгору Бобкову – завершив змагання далеко від медалей, став сьомим. На жаль, українці у цьому виді змагань не здобули жодної нагороди.

4. Двоє запорізьких класиків боролися за нагороди міжнародного командного турніру "Martyrs Cup" в Ірані

Повернулися з Тегерану українці без медалей, але з цінним досвідом за плечима.  Запоріжець Парвіз Насібов у вазі 66 кг тріумфував на іранському килимі тричі – переміг угорця, вірменина і росіянина, а от господаря змагань – іранця - у заключній сутичці не здолав. Серед борців вагою 96 кг два поєдинки провів наш земляк Андрій Дегтярьов – спочатку впевнено виграв в угорця, але, як і Парвіз, не зміг перемогти іранця. На жаль, українська збірна до трійки призерів не потрапила.

5. Юні запорізькі класики "медально" відборолися на чемпіонаті України у Харкові

За нагороди змагалися кадети 2000-2001 років народження. Чемпіоном країни серед спортсменів вагою до 100 кг став Олександр Євдокімов. На другу сходинку п’єдесталу пошани у вазі 69 кг підійнявся Владислав Гузенко. Нажаль, результату цих борців не вистачило збірній, аби потрапити до трійки кращих у загальнокомандному заліку. Запоріжці стали 15-ми серед 19-ти регіонів.

6. БК "Запоріжжя-ЗОГ" стартував у Кубку України з перемоги

У рамках 1/8 фіналу Кубку України запоріжці зустрічалися зі столичним клубом "Каштан". Попри звання аматорської команди, кияни чинили гідний опір "суперліговим" запоріжцям - відкрили рахунок і, хоч вже на п’яту хвилину "горіли" 4:15, зуміли відігратися ще у стартовій чверті і піти на перерву з рахунком 21:18 на власну користь. Запоріжці ж "виправлялись" у другому та третьому відрізках – влучними кидками Станіслава Овдєєнка, Макса Конате та Олександра Рибалки. На велику перерву гості пішли за своєї мінімальної переваги 40:39. Уважнішими в атаках і захисті баскетболісти "Запоріжжя-ЗОГ" були у наступній чверті, котру завершили з гандикапом у сім очок – 70:63. Заключний відрізок видався найнервовішим. Солідний вклад в актив команди зробив Овдєєнко, який впродовж трьох хвилин здобув 11 очок. У підсумку, запоріжці виграли кубковий поєдинок - 89-84.

7. Дніпро приймав дебютний жіночий турнір з дзюдо "Україночка"

Змагалися 133 учасниці з 12 областей у вікових категоріях 14-15, 12-13 та 10-11 років. Юні запоріжанки здобули 12 нагород, за кількістю поступившись лише команді Дніпропетровщини, котра складалась зі спортсменів одразу з кількох міст області, а за якістю – кіровоградські збірній, що здобула стільки ж нагород, але на одне срібло більше, ніж наші землячки. Серед запорізьких дзюдоїсток три чемпіонки: Анастасія Зинкевич у вазі до 70 кг, Христина Гавловська у категорії до 44 кг та Карина Гавловська – 48 кг. "Срібла" мають два – відзначились Віталіна Болотина серед спортсменок, важчих за 70 кг, та Мар’яна Гавриляк у вазі до 36 кг.  А  от бронзових медалей запоріжанки привезли аж сім. Третіми стали Дарья Дрожжина, Софія Кучкова, Ірина Пшулковська, Аліна Грипась, Лілія Погорілова, Анастасія Старостяк та Яна Культева.

8. Запоріжці повернулися з чемпіонату України з плавання

У змаганнях, що приймав Харків, змагалися юнаки до 17-ти і дівчата до 15 років. Здобуток наших земляків – чотири медалі, щоправда, нагороди найвищого ґатунку серед них немає. Половина доробку збірної авторства Богдана Довгаса – вихованця СДЮШОР "Мотор січ". Має "срібло" на дистанції 200 м брасом та "бронзу" на стометрівці у цьому ж стилі. Віце-чемпіонкою країни у запливі на 400 м комплексним плаванням стала Надія Іванова зі СДЮШОР "Спартак-КПУ", а "бронзу" завоювала її "спартаківська" колега Лілія Крижко на дистанції 200 м брасом. У загальнокомандному заліку запоріжці стали сьомими.

9. Юні запорізькі борчині вільного стилю стали третіми в Україні

Національну першість серед кадетів 14-15 років приймали Бровари. Запорізька збірна дівчат здобула три медалі – Катерина Мартиненко стала чемпіонкою у вазі 30 кг, Богдана Лазоришенець та Олена Курганова принесли команді по бронзі, що дозволило їм підійнятися на третє місце серед дівочих команд. Юнаки ж стали 12-ми з однією медаллю в активі – бронзою Елбі Вісітаєва у категорії 62 кг.

10. Запорізький "Металург" у домашньому матчі знову не розжився очками

У рамках чергового туру чемпіонату України серед команд Другої ліги на навчально-тренувальній базі клубу у Запоріжжі підопічні Іллі Близнюка приймали одеську "Жемчужину". Доля поєдинку, як стало зрозуміло у підсумку, вирішилась вже на третій хвилині. Гості скористались провалом у захисті металургівців і забили гол – відзначився Паламар. Більш-менш оговтатись господарям вдалося вже після десятої хвилини матчу, однак, м’яч у ворота одеситів  не залітав. До кінця гри командам так і не вдалося змінити рахунок, тож "Металург" мінімально поступився "Жемчужині" 0:1.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.