ТОП-10 спортивних подій: як запоріжці "українські арени" підкорювали

ТОП-10 спортивних подій: як запоріжці "у…

Міжнародна арена минулого тижня видалась щасливою не для всіх запоріжців. Найкращими здобутками стали бронзові медалі в ушу та дзюдо. А от єдиній представниці Запоріжжя у жіночій збірній з боксу не вдалося зачепитися за європейські нагороди. Зате "внутрішні" майданчики були для наших земляків "врожайними". Національні нагороди є в особистих та ігрових видах. Про ці та інші яскраві події у запорізькому спорті – у традиційному ТОП-10 від Depo.Запоріжжя.

1. Запорізький дзюдоїст привіз медаль із Хорватії

У складі збірної на етап Гран-Прі з дзюдо до Загребу відправилися двоє запорізьких важковаговиків – Вадим Синявський та Станіслав Бондаренко. Станіслав виступав у вазі більше 100 кг. Наш дзюдоїст впевнено переміг хорвата у стартовій зустрічі, потім поступився німцю. А от у втішному раунді таки вирвав перемогу у словенського спортсмена, тож має бронзу. Менше пощастило Вадиму Синявському, який виступав у категорії до 90 кг. На татамі запоріжець виходив тричі. У першій зустрічі здолав хорвата, у другій – поступився угорцю, у втішному раунді програв німцю. У підсумку Вадим став сьомим.

Запорізькі представники "екзотичних" бойових мистецтв стали третіми на міжнародних стартах, а мелітопольські флорболісти виграли кубок України - фото 1

2. Запоріжанка повертається з чемпіонату Європи з боксу без нагород

Запоріжанка Ольга Шалімова не змогла зачепитися за нагороди на чемпіонаті Європи з боксу в турецькому Орду. Найсильнішу у своїй вазі виявляли юніорки та молодь - понад 190  спортсменок із 20 країн. Шалімова у вазі до 46 кг, на жаль, стартувала невдало – у першій зустрічі не змогла перемогти італійку Джулію Алота, поступилася 1:2 і залишила світову першість без нагород. В цілому ж збірна України має солідний врожай - 13 медалей.

3. Ушуїстка із Бердянська стала бронзовою призеркою чемпіонату світу

Світову першість з ушу приймає Болгарія. Україну представляють 15 спортсменів, третина збірної – запоріжці.  Олександра Березіна виступала у розділі таолу – коротка зброя (дао шу). Наша землячка стала третьою. В ушу саньда змагалися Сергій Туніков та Олег Лисков. Сергій поступився у стартовому поєдинку. Олег у першій зустрічі виграв у болгарина, а в другій – програв китайцю, тож за нагороди також не зачепився.

4. ГК "Мотор" програв у другому турі Ліги Чемпіонів

Запоріжці у Бухаресті зустрічалися з місцевим "Динамо". "Мотор" вів у рахунку до 28-ї хвилини першого тайму, однак, на перерву пішов за переваги господарів 15:13. На початку другого тайму гостям вдалося зрівняти рахунок, та ненадовго. Більшість поєдинку запоріжці були у ролі "наздоганяючих". І хоч за шість хвилин до фінального свистка моторівці таки вийшли вперед - 31:29, втримати перевагу не змогли – 35:31 на користь "Динамо" у підсумку. Смаку "лігочемпіонської" перемоги у цьому сезоні "Мотор" ще не знав. У попередньому матчі зіграв в нічию 26:26 із французьким "Нантом".

5. Запоріжець став п’ятим на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби

У македонському Скоп’є змагалися військовослужбовці. Вихованець запорізької ШВСМ Микола Дараган виступав у вазі до 75 кг, де конкуренцію йому склали ще 16 класиків. Наш земляк дістався півфіналу, однак, тут поступився білорусу Тимуру Бердяєву. У втішному раунді Миколі теж не вдалося пізнати смаку перемоги – програв 1:2 і став п’ятим. Всього ж українці розжилися п’ятьма бронзовими нагородами і стали третіми у загальнокомандному заліку.

6. Запорізька дзюдоїстка стала чемпіонкою країни

Національну першість з дзюдо серед спортсменів до 23 років приймав Харків. За нагороди змагалися 300 дзюдоїстів із 22-х регіонів та Києва. Наш край представила Марія Скора. Запоріжанці вдалося здобути нагороду найвищого ґатунку. У категорії 57 кг Марія була найсильнішою і здобула золото.

7. Мелітопольська "Скала" виграла Кубок України з флорболу-2016

Головний трофей розіграли у Харкові. Запорізький край представили жіноча і чоловіча команди флорбольного клубу "Скала". Чоловіки змагалися у групі з волинським "Айсбергом", сумськими "Воронами", столичними "Хаскі" і тернопільським "Штормом".  Мелітопольці вийшли до фіналу, де зустрілися з івано-франківською "Надією". Перемогу у цьому поєдинку святкувала "Скала" – 8:1, тож головний трофей відправився до Мелітополя. Дівчатам пощастило менше, хоча й вони повертаються не з порожніми руками. У фіналі протистояли жіночий команді "Надія" з Івано-Франківська. У вирішальній зустрічі "Скала" поступилася 1:4 і має срібло змагань.

8. БК "Запоріжжя- ZOG" переграв одеситів

БК "Запоріжжя- ZOG" стартував у національній баскетбольній суперлізі з перемоги. Запоріжці вдома приймали одеський БК "БІПА". Гості відкрили рахунок першими, однак, господарі вже скоро перехопили ініціативу і тримали суперників на відстані. Перші дві чверті були на користь запоріжців – 27:23 та 21:18. Дозволили "розгулятись" одеситам у третьому відрізку – поступилися 17:26. Однак, заключну дестихвилинку виграли 24:20, тож у підсумку перемогли 89:87.

9. Запорізький "Металург" вчергове програв

Запорізькі футболісти знову без очок у черговому турі чемпіонату країни серед команд Другої ліги. "Металург" зіграв у гостях у маріупольського "Іллічівця-2". Не щастило запоріжцям із самого початку матчу – вже на п’ятій хвилині рахунок був 1:0 на користь господарів. Невдовзі маріупольці  подвоїли цифри на табло, реалізувавши пенальті. Один м’яч відіграли металургівці на початку другого тайму – відзначився Каськов. Та на 76-ій хвилині маріупольці довели рахунок до розгромного, а потім забили ще один гол. Тож 4:1 на їхню користь.

10. Юні запоріжці здобули нагороди конкурсу "Олімпійське лелеченя"

Право представляти наш край на зональній стадії виграли вихованці багатопрофільної гімназії "Гармонія" з Енергодару. Фінальний етап інтелектуально-спортивних змагань для учнів 6-7 класів приймав міжнародний дитячий центр "Артек", що у Пуща-Водиці. Медалі розіграли у трьох основних номінаціях - "Естафеті", "Вікторині" та "Артболі". Запоріжці відзначились одразу в двох видах програми. У рухливій грі "Артбол" наша команда дійшла до фіналу, де перемогла представників Закарпаття, і здобула золото змагань. Ще однією нагородою – бронзовою – енергодарці розжилися в "Естафеті".

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.