ТОП-10 спортивних подій: як юні запорізькі важкоатлети "рекордний врожай" збирали

ТОП-10 спортивних подій: як юні запорізь…

Тиждень, що минає, відзначився подіями у силових видах спорту. Зокрема, першими на всеукраїнській арені стали юні важкоатлети, при цьому ще й встановили чимало національних рекордів. На чемпіонаті світу "медально" побували приморські представники армспорту. А ось у ігрових видах, зокрема, у жіночому волейболі, нашим землякам не надто щастило. Чим ще запам’яталися останні сім днів у запорізькому спорту – у ТОП-10 спортивних подій від Depo.Запоріжжя.

1. Перемоги і поразки запорізьких силачів

Запорізькі силачі боролися за медалі чемпіонату світу з армспорту серед юнаків, дівчат, юніорів, спортсменів з обмеженими можливостями , дорослих та ветеранів, що відбувся у болгарському Благоєвграді. Змагалися 1200 спортсменів із 52 країн, в тому числі 108 українців. Андрій Філіпов із Приморську виступав у вазі до 75 кг. Йому вдалось взяти бронзу у змаганнях і на лівій, і на правій руках. А ось його вихованка Валерія Тисленко, яка виступала серед дівчат до 18 років, за медалі не зачепилася – стала п’ятою на лівій руці і дев’ятою на правій. Загалом же українські рукоборці мають чотири золотих, вісім срібних і 15 бронзових медалей.

Запорізький рукоборець виграв бронзу чемпіонату світу з армспорту, а "Металург" через фанатів "обіднів" на 10 тисяч гривень - фото 1

2. Триатлоністи із Запоріжжя дебютували на світовій першості

Південна Корея приймала перший етап Кубку світу з триатлону на спринтерські дистанції. Троє спортсменів із Запоріжжя, вихованців СК "Триспорт", уперше виступали на змаганнях такого рівня. На жаль, наші земляки фінішували на солідній відстані від медалей. Марина Соколова завершила змагання 45-ю, Сергій Костенко – 57-м, а Юліан Дем’янов став 63-м.

3. Запорізькі гандболісти зіграють за збірну України у відбіркових матчах до Євро-2018

Тренерський штаб національної збірної з гандболу оприлюднив список із 18-ти гравців, які представлять Україну у рамках відбору до чемпіонату Європи-2018.  Традиційно, левова частка збірників – представники запорізьких клубів. Так, за національну команду зіграють чотири гандболісти "ZTR" та п'ять – "Мотору". 2-го листопада українці зіграють у Скоп`є проти команди Македонії, 5-го – у Сумах прийматимуть збірну Ісландії. У відбірковому квартеті українців гратимуть ще й чехи. До фінальної частини Євро вийдуть дві кращі збірні у своїх групах, а також краща серед тих, хто зайняв третє місце.

4. Запоріжець потрапив до десятки кращих важкоатлетів світу

Олег Ганзенко дебютував на Чемпіонаті світу серед кадетів у Малайзії. На жаль, "безмедально", але завдання "мінімум" – потрапити у десятку кращих - все ж виконав. У вазі понад 94 кг наш земляк набрав у сумі 331 кг, підійнявши 151 та 180 кг. Цей результат став восьмим.

5. Юні запорізькі важкоатлети зібрали "врожай" національних рекордів

На чемпіонаті України у Кам’янець-Подільському нагороди розіграли спортсмени віком до 15-ти і до 13-ти років. Запоріжці відзначились в останній категорії. Олександр Бочаров став чемпіоном у вазі 41 кг з результатом 124 кг і встановив аж дев’ять рекордів: три у ривку, осиливши 51, 53 та 54 кг, три у поштовху, взявши 65 кг, потім 68 і 70 кг, та стільки у сумі. Рекордсменом у ривку і в сумі та Чемпіоном України у вазі 50 став Віктор Байша із Кам’янка-Дніпровки. По сріблу мають Іван Лижник та Модест Іващенко, а бронза у Дмитра Грязєва. У результаті збірна області стала першою у загальнокомандному заліку.

6. Запорізькій "Орбіті" не пощастило

Запорізька "Орбіта-ЗТМК-ЗНУ" двічі поступилася южненському "Хіміку" у матчах другого туру жіночої волейбольної суперліги. У першому матчі в Южному більш-менш рівна боротьба тривала тільки в третій партії – і то лише до рахунку "14". Впродовж усієї ж гри господарки мали безкомпромісну перевагу: виграли всі три сети -  25:11, 25:8 і 25:17, здобувши суху перемогу 3:0 у підсумку. Матч-відповідь наступного дня відзначився "дежавю" – знову "Орбіта" не змогла нічого протиставити досвідченому "Хіміку" аж до третьої партії, котра все одно завершилась на користь господарок. Тож знову підлеглі Ірини Комісарової залишилися без очок – 0:3.

7. Запорізькі дзюдоїсти привезли медалі національної першості

На національній першості в Луцьку змагалися юнаки та дівчата віком до 17 років. Відзначилося четверо запоріжців. Срібло здобула Анастасія Новак у вазі 52 кг. Бронзою у своїх вагових категоріях розжилися Дмитро Пилипенко, Артур Гладун і Сергій Ковбасюк. А ось Дарья Новак та Володимир Касянюк п’єдесталу пошани не дісталися – стали п’ятими.

8. БК "Запоріжжя-ЗОГ" повернувся без очок зі столиці

У столиці запорізькі баскетболісти зустрічалися з місцевим "Будівельником". Попри сусідство команд у турнірній таблиці, їхній матч окрасою чергового туру національної баскетбольної Суперліги не став. Господарі майданчику взяли гру під контроль із першої чверті, запоріжці ж виглядали безпорадно, про що свідчить рахунок цього відрізку – 40:14 на користь киян. Друга десятихвилинка була не такою результативною для господарів, однак, і гості не змогли відновити паритет, на велику перерву пішли за рахунку 69:38. У другій половині гри "Будівельник" дещо збавив атакувальну активність, що дозволило запоріжцям виграти два останні відрізки – 21:15 і 25:24 відповідно. Щоправда, на кінцевий результат це не вплинуло – підопічні Дмитра Щиглінського - поступилися 84:108.

9. Запорізький "Металург" оштрафували на 10 тисяч гривень

Футболісти поплатилися через поведінку вболівальників – під час матчу четвертого туру чемпіонату України серед команд другої ліги проти "Руху", що закінчився 4:3 на користь останнього. Згідно з рапортом директора поєдинку Олександра Журби, після фінального свистку фанати запорізької команди закидали арбітрів різними предметами із центральної трибуни "Славутич-арени". Контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ зобов’язав клуб виплатити штраф впродовж 10-ти днів. Рішення оскарженню не підлягає.

10. Запорізькі боксери відзначились нагородами

"Урожайним" стала для юних запоріжців всеукраїнська Спартакіаді серед школярів 15-16 років. Нашим землякам вдалося привезти з Одеси, що приймала фінальну стадію змагань, шість нагород. Чемпіонами стали Єгор Аде у вазі 52 кг та Павло Миколайчук у категорії +81кг. По сріблу мають Артур Давиденко серед спортсменів вагою 54 кг та Владислав Пахомов у категорії 64 кг. Владислав Шевченко (46 кг) та Ілля Власенко (56 кг) здобули по бронзі.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.